Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Żarcie na kółkach, czyli

Żarcie na kółkach, czyli food trucki na Rynku

Na Rynku 1 i 2 lipca zaparkuje jedenaście samochodów z kuchnią z różnych stron świata. Będą m.in. gofry bąbelkowe. Na Rynku 1 i 2 lipca zaparkuje jedenaście samochodów z kuchnią z różnych stron świata. Będą m.in. gofry bąbelkowe.

Na Rynku 1 i 2 lipca zaparkuje jedenaście samochodów z kuchnią z różnych stron świata. Będą m.in. gofry bąbelkowe. (© Lucyna Nenow)

Tego jeszcze w Gorlicach nie było. Przez dwa pierwsze dni lipca nasz Rynek zmieni się w arenę walki o podniebienia gorliczan. Musicie tam być!
- Długo zastanawialiśmy się, czym zaskoczyć mieszkańców - opowiada Marcin Gugulski, koordynator biura informacji i promocji UM. - Pomysł, by zorganizować w Gorlicach I Zlot Food trucków wydaje się właśnie takim powiewem świeżości. Czymś, co jeszcze nigdy nie gościło w naszym mieście - dodaje.

To będzie wyjątkowy początek wakacji, Do Gorlic przyjedzie jedenaście barów na kołach. Każdy z nich będzie serwował odmienne potrawy.
Takie zloty organizowane w innych miastach, zawsze cieszą się wielką popularnością. Jedna ze stacji telewizyjnych na swojej antenie prezentuje nawet reality show, pokazujące życie i prace właścicieli takich pojazdów.

- Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca Marcin Gugulski. - Po jednej stronie będą to choćby belgijskie frytki a po drugiej lody gałkowe i gofry bąbelkowe. Będą też oczywiście burgery czy potrawy z pogranicza Meksyku i Teksasu. Czymś zupełnie wyjątkowym będzie molekularna lemoniada, ale proszę, nie pytać co to jest - stwierdza rozbawiony.

Jedzenie to nie jedyna atrakcja początku lata w Gorlicach. Będzie też bardzo muzycznie.

- Część muzyczna to dwaj różni wykonawcy - opowiada Marcin Gugulski. - Pierwszy dzień, sobota, to spora dawka ostrego rockowego grania. Na scenie zagości zespół Steel Velvet.

W niedzielny wieczór gorlickiej publiczności zaprezentuje się przedstawiciel młodego pokolenia Polskich wokalistów, Szymon Chodyniecki.

- Zaplanowaliśmy też strefę chill-out z leżakami i DJ-em - dodaje.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z malowania buzi, placu zabaw oraz wyrzutni Angry Birds.

13 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Posiedzenie Rady Miejskiej na rynku w Gorlicach

Tak kiedyś wyglądały Gorlice! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Link do głównego zdjęcia

Posiedzenie Rady Miejskiej na rynku w Gorlicach ©Narodowe Archiwum Cyfrowe

WIDEO: Podziel się jedzeniem, czyli moda na foodsharing

Źródło:

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się