Handlowała trawą jak bułkami

Handlowała trawą jak bułkami

Agnieszka Nigbor-Chmura

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Przy dealerach znaleziono marihuanę, wagi do dzielenia towaru, fajki i kilka tysięcy złotych.

Przy dealerach znaleziono marihuanę, wagi do dzielenia towaru, fajki i kilka tysięcy złotych. ©KPP Gorlice

19-latka z Gorlic wpadła na handlu narkotykami w miniony czwartek, teraz jest już w areszcie. W tym samym czasie policjanci zatrzymali jeszcze dwóch dealerów. Znaleźli susz, wagi i fajki.
Przy dealerach znaleziono marihuanę, wagi do dzielenia towaru, fajki i kilka tysięcy złotych.

Przy dealerach znaleziono marihuanę, wagi do dzielenia towaru, fajki i kilka tysięcy złotych. ©KPP Gorlice

Tadeusz Cebo, prokurator rejonowy w Gorlicach mówi wprost: - 19-latka z Gorlic, którą w Bieczu zatrzymali nasi śledczy, handlowała narkotykami, jak bułkami, specjalnie nie kryjąc tego procederu. Miała zresztą stałą siatkę odbiorców. Robiła to, jak zawodowiec z kilkunastoletnim stażem. Wiadomo, że przez te odważne poczynania, z dystrybucji narkotyków, zapewniła sobie stałe, pewnie zresztą niezłe źródło utrzymania - opowiada prokurator.


W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi 40 gram suszu konopi indyjskich, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski m.in. wagę elektroniczną oraz fajki do spalania narkotyków.

W dwa dni wpadło troje dealerów

Do zatrzymań kolejnej grupy gorlickich dealerów doszło w minioną środę i czwartek. Śledczy mówią, że rozbicie grupy lub ujawnienie miejsca, w którym dochodzi do handlu narkotykami, to nigdy nie jest przypadek.
43 zdjęcia
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [ZDJĘCIA]

Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [ZDJĘCIA]

Link do głównego zdjęcia

©Małopolska Policja


- To całe tygodnie, a czasem miesiące bardzo trudnej pracy policjantów - tłumaczy prokurator Cebo.

Tym razem w ciągu dwóch dni udało się im zatrzymać trzy osoby, które usłyszały zarzut posiadania narkotyków i większej sumy pieniędzy z obrotu środkami odurzającymi. Dwoje to mieszkańcy Gorlickiego, trzeci mieszka w powiecie jasielskim.

Najstarszy z mężczyzn, 28-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego został przesłuchany i zwolniony za poręczeniem majątkowym.

- Sąd zdecydował, że musi wpłacić 3500 złotych. Do tego ma sądowy zakaz opuszczania kraju - tłumaczy prokurator Cebo.

Drugi, zatrzymany w czwartek 18-latek, tym razem mieszkaniec powiatu jasielskiego również po przesłuchaniu został zwolniony, a decyzją sądu do skarbu państwa z poręczenia majątkowego wpłynęło 2500 złotych.

Tymczasowy areszt i poręczenia majątkowe

- Na piątkowym posiedzeniu Sądu Rejonowego w Gorlicach wobec 19-latki zastosowano z kolei trzymiesięczny areszt tymczasowy. Dziewczyna usłyszała też 21 zarzutów, głównie związanych z rozprowadzaniem narkotyków -tłumaczy prokurator Tadeusz Cebo.

Młodej kobiecie, ale też zatrzymanym mężczyznom grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Oczywiście to przestępstwo, to nie jest ich debiut. Jak twierdzi prokurator, byli wcześniej karani również za posiadanie i handel narkotykami.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec zatrzymań.

To może być szczyt góry lodowej?

- Sprawa może okazać się rozwojowa. W trakcie przesłuchań i śledztwa powstała lista osób, które były klientami gorlickich dealerów. Część z tych osób została ustalona, dane innych są w trakcie weryfikacji. Może okazać się, że dotrzemy do kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu osób, które nabywały narkotyki u już zatrzymanych osób - dodaje Tadeusz Cebo.
Źródło: Gazeta Krakowska


Czytaj także

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niesamowite

  smiechq (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  lepiej miliony wydawac aby lapac malolatow , zlikwidowac lokalnego dilerka , posadzic go zniszczyc mu zycie dac mu jesc za darmo i trzymac go w wiezieniu . Niz zalegalizowany dobrej jakosci produkt...rozwiń całość

  lepiej miliony wydawac aby lapac malolatow , zlikwidowac lokalnego dilerka , posadzic go zniszczyc mu zycie dac mu jesc za darmo i trzymac go w wiezieniu . Niz zalegalizowany dobrej jakosci produkt z wlasnych plantacji sprzedawac z zyskiem dla skarbu panstwa a zyski mozna przeznaczyc na .. tu juz kazdy odpowie sobie sam dziekuje. pozdrawiam zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czarni Staniatki

  Nienormalny81 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Trzymajcie się!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sieczke miala

  lolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  i niedopaly z fifki co za kraj
  i niedopałki z fifki pozbierali ,śmieszne

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama