Klasa A, Oświęcim. Pierwsze starcie faworytów

Klasa A, Oświęcim. Pierwsze starcie faworytów

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Zaborski

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Łukasz Gielarowski jest w bramce oparciem dla drużyny Rajska

Łukasz Gielarowski jest w bramce oparciem dla drużyny Rajska ©Fot. Jerzy Zaborski

W oświęcimskiej klasie A nadchodzi czas kształtowania się czołówki, czyli kibice po raz pierwszy będą świadkami konfrontacji faworytów.
Łukasz Gielarowski jest w bramce oparciem dla drużyny Rajska

Łukasz Gielarowski jest w bramce oparciem dla drużyny Rajska ©Fot. Jerzy Zaborski

Górnik Brzeszcze, który ostatnio stracił pozycję lidera, zagra w Rajsku na boisku głównego kandydata do awansu (sob. 15.30). W tabeli trzy zespoły mają po 18 pkt, czyli prowadzący Hejnał, Rajsko i Górnik. Pierwszy duet skompletował zwycięstwa.

Brzeszczanie mają już na koncie pierwszą porażkę, bo ostatnio polegli u siebie z Polanką 1:3. Jednak w Górniku nie wyciągają zbyt daleko idących wniosków.


– Zawsze ciężko nam się gra z teoretycznie słabszymi zespołami natomiast przeciwko faworytom chłopcy potrafią się wzbić na wyżyny swoich możliwości – tymi słowami Leszek Kozieł, prezes brzeszczan, daje do zrozumienia, że Górnik zamierza walczyć o pełną pulę.

Cztery lata temu, kiedy oba te zespoły także walczyły o awans, Górnik wygrał u siebie 3:1, by wiosną przegrać w Rajsku 1:2. Jednak wtedy to brzeszczanie wygrali wyścig po mistrzostwo, mając lepszy bilans bezpośrednich spotkań przy takiej samej liczbie punktów. Właśnie bezpośrednie mecze pomiędzy faworytami wiosną mogą się okazać decydujące. To dlatego są tak ważne.

W Rajsku mają świadomość tego, że mecz będzie zacięty do pierwszego trafienia. Im szybciej złamią brzeszczan, tym potem będzie im się grało łatwiej. - Mecz pucharowy z czwartoligową Unią Oświęcim, którą wyeliminowaliśmy z dalszej gry, był najlepszym dowodem na to, jakim kapitałem jest objęcie prowadzenia i punktowanie rywali z kontry – zwraca uwagę Mariusz Sibik, główny sponsor Rajska.
#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo