5. liga. Cedron Brody zrezygnował, radość w Paszkówce

5. liga. Cedron Brody zrezygnował, radość w Paszkówce

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Zaborski

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Piłkarze Cedronu Brody (niebieskie stroje) choć byli rewelacyjnym beniaminkiem okręgówki, w przyszłym sezonie nie zagrają w niej ze względów finanso
1/3
przejdź do galerii

Piłkarze Cedronu Brody (niebieskie stroje) choć byli rewelacyjnym beniaminkiem okręgówki, w przyszłym sezonie nie zagrają w niej ze względów finansowych. ©Fot. Jerzy Zaborski

Potwierdziło się to, o czym od kilkunastu dni mówiło się w światku piłkarskim. Cedron Brody zrezygnował z występów klasie okręgowej, choć poprzedni sezon miał bardzo udany, bo zajął 10 miejsce. Smutek Brodów jest radością dla drugich, bo do okręgówki zostanie przywrócony Dąb Paszkówka, który zajął przedostatnią lokatę.
- Do decyzji o wycofaniu seniorów z klasy okręgowej zmusiła mnie sytuacja finansowa – tłumaczy Paweł Hebda, prezes Cedronu. - Na samej dotacji z kasy samorządowej ligi nie uciągniemy. To dopiero połowa budżetu. Gdzie szukać drugiej, skoro przedsiębiorcy lokalni odcięli się od futbolu?

Po raz drugi z rzędu cieszą się z Paszkówce, która przed rokiem, mimo spadku, wróciła do okręgówki po wycofaniu się rezerw oświęcimskiej Soły.
Rok temu sytuacja była nieco inna, bo Dąb rozegrał już jedną kolejkę w wadowickiej klasie A, która ruszyła wcześniej przed okręgówką, a Soła II upadła tuż przed inauguracją sezonu. - Ktoś może powiedzieć, że mamy szczęście, ale zaistniała sytuacja pokazuje, że warto grać do końca sezonu o jak najwyższe miejsce, bo przywracanie do rozgrywek rozpoczyna się od zespołu otwierającego strefę spadkową – przypomina Tomasz Jucha, kierownik Dębu. - Dobrze, że nasz status wyjaśnił się wcześniej niż przed rokiem, bo to zatrzyma kilku zawodników, którym nie odpowiadała walka w wadowickiej klasie A. Jeśli uda nam się jeszcze kogoś pozyskać, może w kolejnym sezonie zapewnimy sobie utrzymanie już bez jakichkolwiek niedomówień.

Przywrócenie Dębu Paszkówka do okręgówki sprawi, że spadku z wadowickiej klasy A uniknie Olimpia Chocznia, która zakończyła sezon w niej na 13. miejscu.


Informacje o wycofaniu się Cedronu Brody z klasy okręgowej potwierdził sekretarz chrzanowskiego podokręgu Lesław Głuch.http://www.sportowy24.pl/topsportowy24/;#TOPSportowy24;nf[/a] - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama