Złodziejski duet tata i syn z Sosnowca wpadł podczas skoku...

Złodziejski duet tata i syn z Sosnowca wpadł podczas skoku na kiosk w Oświęcimiu

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Złodziejski duet tata i syn z Sosnowca wpadł podczas skoku na kiosk w Oświęcimiu
1/3
przejdź do galerii

©KPP Oświęcim

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci udowodnili zatrzymanym usiłowanie włamania oraz dokonanie kradzieży z włamaniem do kiosku, do którego doszło w ubiegłym roku, również na os. Chemików
Policjanci z oświęcimskiej komendy rozliczają 54-letniego mieszkańca Sosnowca i jego 22-letniego syna, podejrzanych o dokonywanie kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych. Mężczyźni wpadli tuż po próbie włamania do kiosku, dzięki spostrzegawczości dwóch mieszkańców Oświęcimia oraz błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Szpitalnej w Oświęcimiu, gdzie złodziejski duet próbował włamać się do kiosku.
Na miejsce natychmiast zostały wysłane patrole. Sprawcy zorientowali się jednak, że zostali zauważeni, więc podjęli ucieczkę. Młodszego z mężczyzn policjanci zatrzymali kilkanaście minut później w trakcie penetracji miasta. Trafił on do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, natomiast kilka godzin później dołączył do niego również ojciec. Został on zatrzymany w oświęcimskiej komendzie, gdzie przyszedł zgłosić kradzież samochodu marki Mercedes, którym przyjechał razem z synem do Oświęcimia. Najprawdopodobniej nie wiedział, że syn został zatrzymany, a samochód nie został skradziony, lecz zabezpieczony przez policjantów wraz z przedmiotami, które służyły do włamań.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci udowodnili zatrzymanym usiłowanie włamania oraz dokonanie kradzieży z włamaniem do kiosku, do którego doszło w ubiegłym roku, również na os. Chemików w Oświęcimiu. Wtedy łupem włamywaczy padły papierosy o wartości 5 tys. złotych. Aktualnie trwa weryfikacja śladów zabezpieczonych do spraw sprzed kilku lat, więc lista zarzutów może wzrosnąć. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje postawa mieszkańców Oświęcimia, gdyż dzięki ich reakcji włamywacze szybko zostali zatrzymali. Na powyższym przykładzie widać, że niezwykle ważna jest współpraca ze społeczeństwem, za którą dziękujemy. Zwracamy się również z apelem do wszystkich innych, przypadkowych świadków, o podobne działanie, gdy na ich oczach dochodzi do przestępstwa - wystarczy jeden telefon pod numer 997 - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej komendy.
37 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [LISTY GOŃCZE]

Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [LISTY GOŃCZE]

Link do głównego zdjęcia

©Małopolska PolicjaWIDEO: Jak zabezpieczyć się przed długami?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo