Wysokie nagrody dla urzędników. Gminy wydały nawet pół...

Wysokie nagrody dla urzędników. Gminy wydały nawet pół miliona

Zdjęcie autora materiału

Katarzyna Ponikowska

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Takie kwoty gminy przeznaczyły w 2016 r. na nagrody i premie:CHRZANÓW - 535 700 zł, * w tym na nagrody dla urzędników na stanowiskach kierowniczych:
1/12
przejdź do galerii

Takie kwoty gminy przeznaczyły w 2016 r. na nagrody i premie:

CHRZANÓW - 535 700 zł,
* w tym na nagrody dla urzędników na stanowiskach kierowniczych: 103 410 zł
* w tym na nagrody dla burmistrza, wiceburmistrza, sekretarza i skarbnika: 48 400 zł ©archiwum Polska Press

Najbardziej hojni są burmistrzowie Chrzanowa i Libiąża. Przyznają nagrody po 25 tys. zł i więcej. Tylko burmistrz Wolbromia postanowił w tym roku nie przyznać żadnych dodatkowych premii.

Zobacz kwoty premii przyznanych przez włodarzy gmin:


Zobacz galerię

Po tym, jak dwa tygodnie temu napisaliśmy artykuł o bardzo wysokich premiach dla pań sekretarz i skarbniczki z Urzędu Gminy w Libiążu postanowiliśmy się przyjrzeliśmy się, ile pieniędzy przeznaczyły wszystkie nasze gminy na nagrody w 2016 r. Premie dostali prawie wszyscy urzędnicy. Zwykle są one bowiem przyznawane niemal taśmowo, a nie jak być powinno - za specjalne osiągnięcia. Ba! Czasem nagrody dostają osoby, które potem zostaną zwolnione lub biorą premie za to, co mają dopiero zrobić.

Przypomnijmy Teresa Litwińska, skarbnik gminy Libiąż dostała 28,5 tys. zł nagrody, a sekretarz Magdalena Kozak załapała się na 25,7 tys. zł ekstra. Obie panie według szefa Jacka Latko przejęły od sierpnia część obowiązków po zwolnionym wiceburmistrzu Jarosławie Łabęckim. Z tymże on odszedł dopiero... dwa miesiące po przyznaniu nagrody. Co ciekawe, ekstra pieniądze przyznano też zwolnionemu później Jarosławowi Łabęckiemu - ponad 15 tys. zł. Jak tłumaczył burmistrz, za dobrą pracę i dobre wyniki.

Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa także nie skąpił grosza na premie dla swoich pracowników. Wydał na nagrody ponad pół miliona złotych. Joanna Czarnota, która pełniła funkcję sekretarza tylko do 31 marca 2016 r. dostała aż 24,3 tys. zł. Zaskakujące jest to, że niedługo po zatrudnieniu nagrodzono też nową sekretarz, Kornelię Szafran, która objęła stanowisko od 1 kwietnia. Dostała prawie 6 tys. zł.

Mieszkańcy Chrzanowa są zbulwersowani. - Wygląda na to, że wystarczy przyjść do pracy i już zasłużyło się na wyróżnienie. Takie coś możliwe jest tylko w urzędzie - komentują. Tadeusz Kołacz, zastępca burmistrza zapytany o nagrody odpowiedział wymijająco: - Pracownicy wyróżniający się w pracy zawodowej i wykonujący zadania szczególnie ważne dla urzędu otrzymują nagrody zgodnie z regulaminem.

Gmina Olkusz przeznaczyła na nagrody w sumie 270 tys. zł, ale ani grosza nie dostało kierownictwo urzędu. - Ich praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz dyspozycyjnością, również w weekendy i święta, w związku z czym miesięczne wynagrodzenie jest również wyższe. Moim zdaniem jest ono wystarczające i dodatkowe składniki nie są potrzebne - wyjaśnia burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

Żadnych pieniędzy nie wydał z kolei na premie burmistrz Wolbromia, Adam Zielnik. - Urzędnicy w naszym urzędzie na tyle dobrze zarabiają, że nie potrzebują dodatkowej motywacji. Mają na czas wypłacane świadczenia, mogą odbierać godziny nadliczbowe. Moim zdaniem lepiej mieć stałą, pewną pensję i stabilizację. Preferuję jasne i czytelne zasady niż żonglowanie nagrodami - wyjaśnia Adam Zielnik.

Jednocześnie zapewnia, że jak ktoś się wyjątkowo wyróżnia i zasłuży na premię, to taką dostanie . - Już teraz mogę powiedzieć, że w 2017 r. przyznałem kilka nagród - mówi.
WIDEO: Girls power w ochotniczej straży pożarnej w Chrzanowie. Panie pracujące w jednostce wzięły udział w sesji do kalendarza

Źródło: TVN Turbo, x-news

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nagrody dla włodarzy

  Anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Szmaciarskie przekręty.Dopiero co słyszałam o konieczności podniesienia ceny paliwa,na remonty dróg,uważam ,że należy zwrócić pobrane premie,i inaczej gospodarować pieniędzmi podatników na...rozwiń całość

  Szmaciarskie przekręty.Dopiero co słyszałam o konieczności podniesienia ceny paliwa,na remonty dróg,uważam ,że należy zwrócić pobrane premie,i inaczej gospodarować pieniędzmi podatników na utrzymanie m/innymi dróg w gminie,a nie liczyć na pieniądze społeczeństwa.Dość prywaty i grabienia polaków.Niech mają tyle ile wypracują.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Potop

  Zagłoba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Mam nadzieję że to koniec PO.... SOWY Łatki Arkita i Maciaszka Boże chroń przed takimi dziadkami z PO i Nowoczesnej.. BRAK słów.....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawda

  Mario (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Jak dobrze dla Libiąża i Chrzanowa że wybory są w przyszłym roku i Latki oraz Kosowskiego już nie będzie mieszkańcy musimy o to zadbać!!!!!!!!!!!!!....... i jeszcze jedno warto w Libiążu posłuchać...rozwiń całość

  Jak dobrze dla Libiąża i Chrzanowa że wybory są w przyszłym roku i Latki oraz Kosowskiego już nie będzie mieszkańcy musimy o to zadbać!!!!!!!!!!!!!....... i jeszcze jedno warto w Libiążu posłuchać wieloletnich urzędników.... TO JEST SMUTNE I PRZERAŻAJĄCE TAM JEST DYKTATURA!!!!!!!! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zwolnć

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  To że Litwińską i Kozak jeszcze Pracują to szczyt obłudy i perfidi Łatki w stosunku do urzędników i mieszkańców

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  caban

  tylko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  A Przełom jak zwykle milczy.........wszyscy wiedzą dla czego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo