Targanice. Poszukiwany grzybiarz nie żyje. Znaleziono ciało

Targanice. Poszukiwany grzybiarz nie żyje. Znaleziono ciało

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©archiwum GK

Przy drodze na Przełęcz Kocierską znaleziono ciało zaginionego i poszukiwanego od soboty 65 - letniego mieszkańca Targanic (gm.Andrychów).
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©archiwum GK

W niedzielę po południu, podczas trwających od piątku poszukiwań, przy drodze przez Przełęcz Kocierską, znaleziono ciało zaginionego mieszkańca Targanic.

Prokuratura ustala dokładne przyczyny śmierci mężczyzny,, nie wiadomo w jakich okolicznościach zmarł. Wiadomo natomiast, że ciało znajdowało wysoko na drzewie, w trudno dostępnym terenie, na skarpie. Potrzebna była pomoc specjalnej grupę ratownictwa wysokościowego, którą ściągnięto z Krakowa.


W piątek rano starszy mężczyzna, jak zeznali policji jego bliscy, wyszedł z domu by zbierać grzyby w lesie przy drodze na Kocierz. Często, właśnie w ten sposób, spędzał wolny czas.

Tym razem jednak nie wrócił do domu. Wieczorem zaniepokojona tym faktem rodzina 65-latka zgłosiła policji jego zaginięcie.
Początkowo poszukiwania prowadzili policjanci, po północy do akcji włączeni zostali strażacy a potem także kolejne służby i okoliczni mieszkańcy, w sumie ponad sto osób.

Wezwano m.in. policjantów z prewencji z Krakowa, Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Kęty z psami oraz śmigłowiec z kamerą termowizyjną z Łodzi, który przez kilka godzin przeczesywał trudny, niedostępny, górzysty i leśny teren.


Mówimy po krakosku - odc. 14. Czy jest "biber"?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Niedzwiedz...

Lesnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Wdrapał się na drzewo na widok niedzwiedzi, gdzie dostał zawału?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo