Mury nowej nowej hali sportowej przy „ósemce” w Oświęcimiu...

Mury nowej nowej hali sportowej przy „ósemce” w Oświęcimiu już stanęły

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Mury nowej nowej hali sportowej przy „ósemce” w Oświęcimiu już stanęły
1/3
przejdź do galerii

©Urząd Miasta w Oświęcimiu

Inwestycja rozpoczęła się przed rokiem, a jej finisz przewidziany jest w drugiej połowie przyszłego roku. Szacuje się, że zamknie się w kwocie ponad 11,9 mln zł


Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 zaczyna nabierać realnych kształtów. Do końca tego roku przewidziano postawienie ścian i zadaszenie obiektu. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z przyjętym planem. Rozpoczęły się także już roboty wewnątrz przyszłej hali oraz w dotychczasowej sali gimnastycznej przy „ósemce”.


Inwestycja rozpoczęła się przed rokiem, a jej finisz przewidziany jest w drugiej połowie przyszłego roku. Szacuje się, że zamknie się w kwocie ponad 11,9 mln zł. W tym jest 2,5 mln zł pozyskane przez miasto z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

W nowej hali znajdą się pełnowymiarowe boiska do gier zespołowych i widownia na 400 miejsc. Obiekt będzie miał parking podziemny oraz miejsca postojowe na zewnątrz. Powstanie przy nim boisko, bieżnia i plac zabaw. Teren wokół będzie oświetlony i monito­rowany.
– Ta hala służyć będzie nie tylko młodzieży z tutejszej szkoły, ale również z innych szkół. Korzystać z niej będą też mieszkańcy, stowarzyszenia i kluby sportowe. Będą tutaj odbywały się również rozgrywki sportowe z udziałem publiczności. Takiego obiektu brakowało w naszym mieście – zauważa Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo