Most w Alwerni będzie przejezdny za trzy tygodnie

Most w Alwerni będzie przejezdny za trzy tygodnie

Zdjęcie autora materiału
Sławomir Bromboszcz

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Most w Alwerni będzie przejezdny za trzy tygodnie
1/4
przejdź do galerii

©Sławomir Bromboszcz

Kierowcy mogą odetchnąć, bo nie spełnił się czarny scenariusz o zamknięciu mostu na drodze wojewódzkiej 780 przez kolejnych sześć miesięcy.
Most na rzece Regulance został podmyty podczas majowej nawałnicy, która przeszła nad gminą Alwernia. Drogowcy po dwóch tygodniach zdołali ocenić, jak poważne są uszkodzenia. Do tego celu konieczne było rozkopanie przyczółka mostu oraz zamontowanie dwóch rur, którym popłynęła woda.

Dzięki temu udało się obniżyć jej poziom w korycie rzeki i eksperci mogli dokonać oględzin. Poznaliśmy już ich wynik.

- Most osadzony jest na betonowych palach. Jego konstrukcja nie uległa poważnemu uszkodzeniu - mówi Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Naprawa mostu ma potrwać trzy tygodnie, ma zakończyć się ok. 7 lipca. To krótko, bo czarny scenariusz zakładał, że może to być nawet sześć miesięcy. Naprawa będzie kosztować ok. 600 tys. zł.

Na razie więc kierowcy nadal muszą jeździć objazdami. Auta osobowe od strony Babic kierowane są w Alwerni na ul. Prusa w kierunku Regulic. Po dojechaniu do ul. Chrzanowskiej skręcają w kierunku Poręby Żegoty. Objazd dla ciężarowych został wyznaczony przez Zator i Skawinę.Autor: TVN Turbo, x-news

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama