Lacrosse. Spartanie Oświęcim w blasku brązu

Lacrosse. Spartanie Oświęcim w blasku brązu

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Zaborski

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Pierwszy brązowy medal oświęcimscy Spartanie świętowali na własnym boisku

Pierwszy brązowy medal oświęcimscy Spartanie świętowali na własnym boisku ©Fot. Jerzy Zaborski

Oświęcimscy Spartanie zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. Ostatnim akcentem ekstraklasy był Turniej Mistrzów w Katowicach. Mistrzostwo Polski zdpbyli Kosynierzy Wrocław którzy w finale pokonali Kraków Lacrosse Kings 8:7.
Pierwszy brązowy medal oświęcimscy Spartanie świętowali na własnym boisku

Pierwszy brązowy medal oświęcimscy Spartanie świętowali na własnym boisku ©Fot. Jerzy Zaborski

Oświęcimianom po przegranym półfinale z „Królewskimi” z Krakowa pozostała walka w tzw. małym finale. Ich rywalem w nim był Grom Warszawa. W lidze dwukrotnie lepsza była stołeczna ekipa. Przełamanie przyszło w najważniejszym momencie. Spartanie wygrali 11:6.

- Wynik sugeruje nasze łatwe zwycięstwo, ale wcale tak nie było – uważa Dariusz Czerwik, prezes Spartan. - Przy prowadzeniu 3:1 straciliśmy szansę wyśrubowania wyniku. W połowie meczu prowadziliśmy tylko 6:5. Jednak uważna obrona i skuteczne kontry były drogą do sukcesu.


To drugi w historii klubu brązowym medal. Poprzedni Spartanie zdobyli w 2013 roku. - Po pierwszym medalu losy naszego zespołu były różne – wspomina prezes Czerwik. - Rok później przyszło nam walczyć o utrzymanie, by w kolejny sezonie zawieścić działalność. Przyczyną były braki kadrowe, jednak oświęcimianie występowali w barwach innych klubów. Rok temu mieliśmy czwarte miejsce. Teraz jest “pudło”, czyli zespół po reaktywacji robi postępy. Warto dodać, że w ekstraklasie jesteśmy jedyną drużyną, która nie pochodzi z wojewódzkiego miasta.

Na koniec odnotujmy dorobek punktowy oświęcimskich zawodników w meczu o brązowy medal: Jakub Chwierut (4 gole, 1 asysta), Tomasz Trzewik (2 gole), Łukasz Wabik (1 gol), Arkadiusz Zbylut (1 gol), Dariusz Czerwik (1 gol), Marcin Tarnowski (1 gol), Jakub Klimas (1 gol).
 

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama