XXIII Krakowskie Miodobranie. W ten weekend Kraków będzie...

XXIII Krakowskie Miodobranie. W ten weekend Kraków będzie pachniał miodem [WIDEO]

Anna Agaciak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

XXIII Krakowskie Miodobranie. W ten weekend Kraków będzie pachniał miodem [WIDEO]

©Andrzej Banaś

2-4 września w stolicy Małopolski trwa XXIII Krakowskie Miodobranie. Znana i lubiana impreza zaskoczy mieszkańców nowościami.
XXIII Krakowskie Miodobranie. W ten weekend Kraków będzie pachniał miodem [WIDEO]

©Andrzej Banaś

„Krakowskie Miodobranie” to cykliczna impreza, organizowana przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. Odbywa się tradycyjnie na placu Wolnica.

- Głównym celem imprezy jest popularyzacja wiedzy na temat pszczelarstwa oraz środowiska naturalnego, w którym żyją pszczoły, edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych - mówi Przemysław Szeliga, prezes zrzeszenia pszczelarzy.


Autor: Anna Agaciak


Mieszkańcy Krakowa codziennie w godz. 9 do 19 mogą kupić produkty pszczele bezpośrednio od lokalnych pszczelarzy.

Organizatorzy zapraszają też do pierwszej w historii „Parady Pszczół”. W sobotę o godz. 14 dzieci i dorośli przebrani w stroje pszczelarskie zaprezentują się na płycie Rynku Głównego. Za najlepsze ubiory wręczone zostaną nagrody. W asyście orkiestry uczestnicy przemaszerują na plac Wolnica. - „Parada Pszczół” jest atrakcją kierującą turystów i mieszkańców miasta na miejsce właściwej wystawy edukacyjnej i ekspozycji produktów pszczelich - dodaje prezes Szeliga.

Z roku na rok Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich kładzie coraz większy nacisk na aspekt edukacyjny imprezy. W tym roku przygotowane zostały dwie interesujące ekspozycje. Wystawa edukacyjna pt. „Pszczoły mówią do nas”, opisuje życie i rozwój pszczół, ich zachowania i przystosowania ewolucyjne, a także zagrożenia we współczesnym środowisku. Druga wystawa to wielkoformatowe plansze na podstawie książki „Pszczoły” wydawnictwa Dwie Siostry.

W ramach imprezy dla dzieci i młodzieży organizowany jest konkurs (z nagrodami) o tematyce pszczelarskiej.

Miodobraniu towarzyszyć będzie „Krwiobranie”, podczas którego członkowie Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich, ich rodziny i wszyscy chętni będą oddawać krew na potrzeby krakowskich szpitali.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo