Są za łąkami kwietnymi, ale z rodzimymi roślinami

Są za łąkami kwietnymi, ale z rodzimymi roślinami

Anna Agaciak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Pracownicy Instytutu Botaniki i Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego sprzeciwiają się gatunkom roślin wysianych na łąkach kwietnych w Krakowie.
Najbardziej nie podoba się im łąką utworzona przez Zarząd Zieleni Miejskiej przy al. Powstania Warszawskiego, wzdłuż Ogrodu Botanicznego UJ. Protestujący zwracają uwagę, że rosnące tam gatunki roślin są obce dla flory Europy Środkowej.

Podkreślają, że wprowadzanie do środowiska przyrodniczego nieznanych gatunków roślin, o nieznanej biologii (nie można przy tym wykluczyć, że w takiej mieszance nasion mogą być gatunki roślin inwazyjnych) jest dla tego środowiska niezwykle ryzykowne i może stanowić zagrożenie dla ogrodu botanicznego.

Protestujący przypominają, że wysiewanie nasion nierodzimych gatunków roślin jest sprzeczne z ustawą o nasiennictwie. Ogród Botaniczny UJ deklaruje współpracę z ZZM przy doborze gatunków roślin przydatnych do zakładania łąk kwietnych. Zastępca dyrektora ZZM obiecał zorientować się w temacie. Bardzo chętnie porozmawia też o tym z pracownikami Ogrodu Botanicznego.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 11. Kim są akademicy?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LAKA NIEKOMPETENCJI

  KRAKUS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  prosze Zobaczyc jak wygladaja te CHORE DZIECIECE POMYSLY DYR.ZARZADU ZIELENI....PIEKNE TRAWNIKINA ul.NOWOSADECKIEJ ZAORANO I TERAZ KWITNIE KILKA BLAWATKOW KTORE DZIECI ZRYWAJA....TYLKO NAIWNIAK...rozwiń całość

  prosze Zobaczyc jak wygladaja te CHORE DZIECIECE POMYSLY DYR.ZARZADU ZIELENI....PIEKNE TRAWNIKINA ul.NOWOSADECKIEJ ZAORANO I TERAZ KWITNIE KILKA BLAWATKOW KTORE DZIECI ZRYWAJA....TYLKO NAIWNIAK UWIERZY,ZE TA ZABAWA PANA Z ZIELENI ZMNIEJSZY SMOG.....PANIE DYREKTORZE JAKA SZKOLE PAN KONCZYL????//ZA CO PANU PLACA..PANA DZIALANIA TO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama