Rocznica ŚDM: prześlij zdjęcie swojego spojrzenia

Rocznica ŚDM: prześlij zdjęcie swojego spojrzenia

Anna Agaciak

Dziennik Polski 24

Rocznica ŚDM: prześlij zdjęcie swojego spojrzenia
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press

Przyślijcie nam nasze spojrzenia! - apelują organizatorzy obchodów rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapowiadają niespodziankę podczas koncertu, który odbędzie się 29 lipca na Tauron Arena.
Spojrzenie Jezusa Miłosiernego towarzyszyło rok temu młodym w Krakowie w obrazie „Jezu, ufam Tobie!”, który był umieszczony w centrum ołtarzy na krakowskich Błoniach i Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki. Do tego spojrzenia nawiązywał papież Franciszek, gdy w Orędziu do młodych na rok 2016 zachęcał: „Nie bójcie się spojrzeć mu w oczy pełne nieskończonej miłości i pozwólcie, aby on ogarnął was swoim miłosiernym spojrzeniem”. O jezusowym spojrzeniu, które patrzy na serce człowieka, mówił również w czasie Mszy Posłania wieńczącej ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Organizatorzy rocznicowych obchodów tego wydarzenia chcą, by młodzi przypomnieli sobie, że w czasie ŚDM wszyscy patrzyli w tę samą stronę - w stronę Boga. Wspominają również pełne przyjaźni spojrzenia między ludźmi, których połączyła wiara w Jezusa. „Wierzymy, że w rok po ŚDM nadal spoglądamy na siebie tym samym pełnym entuzjazmu wzrokiem i patrzymy w tym samym kierunku” - deklarują i proszą, by młodzi przesyłali zdjęcia swoich spojrzeń na adres: oczy@krakow2016.com.

Fotografie zostaną wykorzystane 29 lipca podczas koncertu „Młodość - projekt życia” w Tauron Arenie Kraków. W jaki sposób? - to ma być niespodzianka.

Koncert w Tauron Arenie Kraków odbędzie się w sobotę 29 lipca o godz. 18. Zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy TGD, Natalia Niemen, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, Monika Kruszyńska i Anita Lipnicka.

Z powodów organizacyjnych została uruchomiona rejestracja na koncert. Można jej dokonać na str. rejestracja.krakow2016.com.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 11. Kim są akademicy?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wpsomnienia czar

  waweldragon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Musiałbym Wam wysłać zdjęcie z zamkniętymi drzwiami. Bo taką propagandę zrobiło Miasto, że wszyscy wyjechali z Krakowa albo w ogóle nie ruszali się z domów o pracy w biurze już nawet nie wspomnę....rozwiń całość

  Musiałbym Wam wysłać zdjęcie z zamkniętymi drzwiami. Bo taką propagandę zrobiło Miasto, że wszyscy wyjechali z Krakowa albo w ogóle nie ruszali się z domów o pracy w biurze już nawet nie wspomnę. Hasło ŚDM lansowane przez Miasto powinno brzmieć: Krakowianie out!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama