Nowa Huta. Na remonty potrzeba pieniędzy, nie obietnic

Nowa Huta. Na remonty potrzeba pieniędzy, nie obietnic

Marzena Rogozik

Dziennik Polski 24

Nowa Huta. Na remonty potrzeba pieniędzy, nie obietnic

©Fot. Archiwum Polska Press

Pięć nowohuckich dzielnic potrzebuje na najpilniejsze remonty chodników i ulic blisko 19 mln zł. Dostały tylko 2 mln zł. Radni apelowali do prezydenta miasta o zwiększenie funduszy, ale... odpisał jedynie, że się zastanowi.
Nowa Huta. Na remonty potrzeba pieniędzy, nie obietnic

©Fot. Archiwum Polska Press

W ramach programu „Nowa Huta dziś!” tylko w samej Dzielnicy XVIII Nowa Huta mieszkańcy zgłosili aż 87 wniosków o remonty za ponad 12,5 mln zł. Tymczasem wszystkie dzielnice musiały podzielić się dwoma milionami.

Mimo wstępnych obietnic, że uda się uzyskać dodatkowe fundusze, prezydent Jacek Majchrowski w odpowiedzi na interpelację nowohuckiego radnego Tomasza Urynowicza, rozwiał złudzenia mieszkańców Nowej Huty, liczących na wyremontowanie dużo większej liczby zniszczonych dróg i chodników.


„Ze względu na dużą skalę potrzeb w zakresie zadań inwestycyjnych nie jest możliwe przeznaczenie dodatkowych środków na program Nowa Huta dziś!”- odpisał radnemu Urynowiczowi prezydent Majchrowski. Zaznaczył jednak, że jeśli pojawią się oszczędności z zamówień publicznych to... rozważy przesunięcie dodatkowych pieniędzy na remonty.

- Nie może być tak, że problemy takie jak fatalna nowohucka infrastruktura są rozwiązywane od przypadku, do przypadku, wtedy gdy radni wywalczą coś dla swoich dzielnic - mówi radny Urynowicz, współtwórca programu. Dodaje, że nie można ciągle zastanawiać się nad zwiększeniem funduszy, bo to nie rozwiązuje problemu. - Jak ta kwestia jest dla nowohucian ważna potwierdza choćby liczba wniosków zgłoszonych do programu. Jest imponująca nawet na tle budżetu obywatelskiego - zaznacza.

Mieszkańcy zgłosili aż 472 wnioski, a tylko 21 z nich zostanie zrealizowanych.

Udałoby się wykonać znacznie więcej remontów gdyby prezydent przyznał na ten cel 8 mln zł - czyli tyle, o ile nowohuccy radni z PO walczyli tworząc program. Teraz deklarują, że sprawy nie odpuszczą i będą do skutku ponawiać wnioski do prezydenta.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 12

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Obiecywany byl stadion w Nowej Hucie

  Burmistrz Nowej Huty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  w pakiecie z krakowskimi stadionami.I co z tych hucznych zapowiedzi powstalo?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Byłoby lepiej gdyby Nowa Huta była samodzielną gminą.

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Optymalnie byłoby, gdyby Nowa Huta była odrębnym miastem. Jeśli to się nie uda, to przynajmniej powinna być samodzielną gminą w ramach miasta Kraków (najlepiej, by jednak była odrębnym miastem,...rozwiń całość

  Optymalnie byłoby, gdyby Nowa Huta była odrębnym miastem. Jeśli to się nie uda, to przynajmniej powinna być samodzielną gminą w ramach miasta Kraków (najlepiej, by jednak była odrębnym miastem, choćby dlatego, że Kraków jest za duży i przez to trudny w zarządzaniu i kosztowny w utrzymaniu). zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama