Nieudany przetarg na projekt placu Biskupiego. Szukają...

Nieudany przetarg na projekt placu Biskupiego. Szukają wykonawcy prac za 100 tysięcy złotych

Piotr Tymczak

, Małgorzata Mrowiec

Dziennik Polski 24

Plac Biskupi czeka na modernizację. W ramach przebudowy ma z niego zniknąć parking

Plac Biskupi czeka na modernizację. W ramach przebudowy ma z niego zniknąć parking ©Fot. Andrzej Banaś

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu unieważnił przetarg na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego rewitalizacji placu Biskupiego.
Plac Biskupi czeka na modernizację. W ramach przebudowy ma z niego zniknąć parking

Plac Biskupi czeka na modernizację. W ramach przebudowy ma z niego zniknąć parking ©Fot. Andrzej Banaś

Oferentów w przetargu było trzech: z Warszawy, Zabierzowa i Oświęcimia. Chcieli zająć się projektowaniem metamorfozy placu za kwoty od prawie 94 tys. zł do ponad 308 tys. zł brutto.

Jak teraz informuje ZIKiT, unieważnia przetarg, ponieważ oferta z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. ZIKiT jest gotowy wydać na projekt 100 tys. zł brutto.

Urzędnicy liczyli na to, że szybko uda się wyłonić wykonawcę projektu. W ogłoszeniu o przetargu zaznaczyli, że termin składania wniosków został skrócony ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Jak widać nie powiodło się to, ale mają nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone.

- W takiej sytuacji przetarg zostanie powtórzony - wyjaśnia Piotr Hamarnik z ZIKiT.

Mieszkańcy wywalczyli, że pod placem Biskupim nie będzie planowanego tam wcześniej parkingu. W zeszłym roku w sprawie nowego zagospodarowania tego miejsca odbyło się kilka spotkań konsultacyjnych z udziałem krakowian. Opracowano trzy wstępne propozycje zagospodarowania. Na ich podstawie została stworzona jedna koncepcja. Jej założenia ma brać pod uwagę zwycięzca przetargu na projekt. Ma uwzględnić m.in. nowe nasadzenia zieleni i umieszczenie obiektów małej architektury (m.in. ławki, stoliki).

ZIKiT zakładał, że projekt rewitalizacji zostanie wykonany, a projektant także uzyska decyzję pozwolenia na budowę do 30 marca przyszłego roku. Plany są takie, aby efekt przebudowy placu, za ok. 3 mln zł, był widoczny za dwa lata.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 12

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama