Kraków. Budują parking, będą utrudnienia

Kraków. Budują parking, będą utrudnienia

Zdjęcie autora materiału
Piotr Ogórek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Kraków. Budują parking, będą utrudnienia

©Fot. ZIKiT

Ruszyła w końcu budowa parkingu Park&Ride (parkuj i jedź) Bieżanów, który zostanie umiejscowiony na pętli Nowy Bieżanów. W związku z tym przez dwa tygodnie tramwaje nie będą dojeżdżać do tej pętli.
Kraków. Budują parking, będą utrudnienia

©Fot. ZIKiT

Po latach przestoju w końcu ruszają budowy parkingów P&R. Po tym, jak na wiosnę ruszyła budowa parkingu pod pętlą tramwajową Kurdwanów (ma być ukończony do końca wakacji), ruszyła także budowa drugiego - P&R Bieżanów.

W związku z postępującymi pracami, w następną sobotę, czyli 12 sierpnia, przez dwa tygodnie z ruchu tramwajowego wyłączony będzie odcinek od Prokocimia do Nowego Bieżanowa. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany:
 • linie 3, 9, 13 oraz linia czasowa 73 – będą kursować na trasach skróconych do pętli Prokocim. Częstotliwości kursowania poszczególnych linii pozostaną bez zmian;
 • linia 69 – od nocy 11/12.08.2017 r. (pt/sb) zostanie zawieszona. W zamian, we wszystkie noce kursować będzie linia autobusowa 669 na aktualnej trasie objazdowej wyznaczonej na czas przebudowy węzła „Dworzec Główny”;
 • linia 709 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Nowy Bieżanów – Ćwiklińskiej, Teligi, Wielicka – Bieżanowska. Zawracanie w rejonie pętli „Nowy Bieżanów” odbywać się będzie na układzie ulicznym: Ćwiklińskiej – Heleny – Mała Góra (przejazd techniczny bez pasażerów). Zawracanie w rejonie przystanku „Bieżanowska” będzie realizowane po układzie ulicznym: Wielicka – Kamieńskiego - Malborska - Wielicka (również bez pasażerów). Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: Nowy Bieżanów (początkowy i końcowy na ul. Ćwiklińskiej), Ćwiklińskiej, Nowy Prokocim, Teligi, Prokocim Szpital (w kierunku Bieżanowskiej na ul. Wielickiej, w kierunku Nowego Bieżanowa na ul. Teligi), Prokocim (na wysokości pętli tramwajowej), Wlotowa, Bieżanowska (końcowy i początkowy na ul. Wielickiej). Linia kursować będzie z częstotliwością co 7 minut we wszystkie dni tygodnia. Codziennie po godzinie 21 oraz w dni świąteczne do godziny 8 linia kursować będzie co 10 minut.


WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 13

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama