Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Bezpłatny internet na przystanku będą testować mieszkańcy

Bezpłatny internet na przystanku będą testować mieszkańcy

1/2

(© Archiwum Zikit )

Z bezprzewodowego internetu można korzystać na rondzie Hipokratesa
Nowa Huta. Wi-Fi jest na razie dostępne tylko na jednym przystanku tramwajowym na rondzie Hipokratesa (przy ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda). Jednak jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzone również na innych przystankach w mieście.
Łączność z bezprzewodowym internetem na przystanku jest możliwy dzięki specjalnemu panelowi zamontowanemu nad gablotą reklamową.

Po okresie próbnym, w którym mieszkańcy będą testować rozwiązanie urzędnicy sprawdzą statystyki pokazujące ile osób skorzystało z bezpłatnego Wi-Fi. Na podstawie tych danych zdecydują, czy takie rozwiązanie jest potrzebne i czy warto wprowadzać je w innych częściach Krakowa.

Panel z dostępem do internetu za darmo zamontuje ta sama firma, która od roku bezkosztowo wymienia wiaty przystankowe na nowe, srebrne zadaszenia w zamian za cały dochód z reklam umieszczanych w gablotach przystankowych.

W ramach umowy zawartej z miastem firma od początku roku wymieniła już 65 wiat, a przed Światowymi Dniami Młodzieży staną jeszcze kolejne dwie.

Ostatnio nowe zadaszenia pojawiły się na przystankach autobusowych na alei Andersa przy rondzie Kocmyrzowskim w kierunku DH Wandy, a także w kierunku placu Centralnego. Zamontowano również długo wyczekiwane przez mieszkańców Nowej Huty wiaty przy rondzie Czyżyńskim na al. Jana Pawła II w stronę placu Centralnego i dwa zadaszenia na os. Kolorowym w obu kierunkach. Srebrne wiaty stanęły także na przystankach tramwajowych w rejonie ronda Kocmyrzowskiego.

Do 2018 roku w Krakowie na nowe ma zostać wymienionych blisko 200 zadaszeń, a sto kolejnych stanie w lokalizacjach, w których nie było dotąd wiat. 125 starych, zdemontowanych daszków, które wciąż nadawać się będzie do ponownego wykorzystania stanie w innych miejscach w Krakowie, w których będzie taka potrzeba.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

netnet

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

radzio (gość)  •

bezpłatne internety to tylko w Areo 2 z tego co wiem, ale dobrze ze na miescie można sobie gdzies przycupnąć i posefrować za darmo.. Wszędzie powinien byc dostepny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Się modernizuje!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

daen (gość)  •

Jak dla mnie to jest fajna wiadomośc, nawet jeśli na początek jest to tylko jeden przystanek. W mieście jest coraz bardziej nowocześnie: nowe autobusy, tramwaje, remontuje się sporo, fajnie, że miasto tak rozwija.

odpowiedzi (0)

skomentuj