Zwiedzanie parków z aparatem w ręku

Zwiedzanie parków z aparatem w ręku

Marzena Rogozik

Dziennik Polski 24

Zwiedzanie parków z aparatem w ręku
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Andrzej Banaś

Rekreacja. Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury Norwida organizuje dla krakowian i turystów wspólne wakacyjne spacery po krakowskich parkach. Już jutro od godz. 17 pospacerować będzie można po parku Bednarskiego.
Na spacer z animatorami Ośrodka Kultury Norwida może pójść każdy, kto chce podziwiać jak zaaranżowane są miejskie ogrody i jakie atrakcje w nich czekają. Będzie można też zgłębić historię ich powstania. Ale to nie koniec atrakcji.

Ci, którzy zabiorą ze sobą aparat i uwiecznią parki na fotografiach, mogą wziąć udział w konkursie. Swoje zdjęcia wystarczy wysłać do 28 sierpnia na adres: promocja@okn.edu.pl. Najładniejsze z nich zostaną nagrodzone wybranymi publikacjami z serii „Parki Krakowa”, czyli monografii przygotowanej przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury Norwida. Do tej pory ukazało się już 15 numerów opisujących historię i pierwotne założenia architektoniczne ogrodów społecznych oraz ich późniejsze przemiany.

Pierwszy spacer odbędzie się już jutro (14 lipca) o godz. 17 w parku Bednarskiego w Podgórzu. Potrwa około dwóch godzin. Zbiórka zaplanowana jest przy wejściu od strony ul. Parkowej.

Na następny spacer, tym razem w parku przy ul. Klasztornej 11, trzeba będzie trochę poczekać. Zaplanowany jest na 22 sierpnia. Rozpocznie się również o godz. 17.

Więcej informacji o spacerach można uzyskać wysyłając e-mail na adres: b.habieda@okn.edu.pl oraz pod numerem telefonu: 12 644-27-65.

Przypomnijmy, że w Ośrodku Kultury Norwida na os. Górali 5 trwa także cykl spotkań edukacyjnych „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie”, które przybliżają lokalne dzieje wsi wchodzących obecnie w skład Nowej Huty. Są to spacery szlakami dziedzictwa kulturowego, a także wykłady poświęcone nowohuckim ciekawostkom i mniej znanym historiom dzielnicy.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 11

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama