Zielonki. Od klocków do odpadów

Zielonki. Od klocków do odpadów

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Jak ekologicznie gospodarować odpadami? Tego uczniów z podkrakowskich gmin uczą przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie AGH.
Wszystko za sprawa projektu edukacyjnego "Lokalne, ekologiczne gospodarowanie odpadami". Jak informuje Jacek Pietrzyk ze Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki jest to możliwe dzięki połączeniu sił jego Stowarzyszenia oraz Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa, Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie AGH, przy wsparciu powiatu krakowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.


Motywem przewodnim jest temat kolorowych pojemników wg. nowego Rozporządzenia Ministra Środowiska. - Realizujemy go jednak w sposób systemowy, a nie kolorowo-nakazowy - zaznacza Pietrzyk. Do tego przygotowano warsztaty dla uczniów oparte o metody zarządzania zasobami środowiska.

Rolę zasobów pełnią klocki typu lego. Uczeń mając nieco tych zasobów ma za zadanie zbudować np kompostownię odpadów zużywając jak najmniej surowców i bez wytwarzania odpadów.

Podczas dotychczas przeprowadzonych zajęć uczniowie zliczali ilość wytworzonych w ciągu tygodnia butelek lub innych rzeczy - będących odpadami.

Docelowo zajęcia mają być oparte na modelu złoża surowców, który będzie zbudowany z klocków. Dlatego jest organizowana zbiórka tych surowców w 7 lokalizacjach na terenie AGH w Krakowie, oraz w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego. Każdy, kto przekaże nam klocki ze swoim imieniem i adresem e-mail ma szansę wygrać tablet.


WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIECzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama