Zawodnicy Krakusa zajęli całe podium

Zawodnicy Krakusa zajęli całe podium

Jacek Żukowski

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Trener Zbigniew Klęk (Krakus)
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Andrzej Banaś

Kolarstwo. Bardzo udane dla zawodników Krakusa bbc Czaja Swoszowice okazały się mistrzostwa Małopolski w jeździe indywidualnej na czas, które odbyły się w Dworach koło Oświęcimia.
Żacy i młodzicy mieli do pokonania 5 km, kobiety i juniorzy młodsi dystans dwa razy dłuższy, a juniorzy, orlicy i elita - 13,2 km.

Najlepiej przedstawiciele krakowskiego klubu spisali się w kategorii juniorek i juniorów.

W rywalizacji juniorek młodszych całe podium przypadło jego reprezentantkom - wygrała Martina Stecka przed Julią Rusnarczyk i Weroniką Grosicką. W juniorkach triumfowała Aleksandra Dudzik, a trzecia była Anna Podgórska.

W rywalizacji juniorów młodszych pierwsze cztery lokaty zajęli krakowianie, kolejno: Kacper Smreczek, Dawid Sędzik, Marcin Karcz i Dawid Czyszczoń.

Podobna sytuacja miała miejsce wśród juniorów - wygrał Szymon Drobny przed Konradem Dziadowcem i Filipem Jarzyną. Piąty był Kamil Szewczyk.

- Potwierdziła się nasza dominacja w tej konkurencji w Małopolsce, z czym mamy do czynienia od lat - mówi trener krakowian Zbigniew Klęk. - Walka o tytuły była istotna, ale ten start to także etap przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na którą wyruszamy w przyszłym tygodniu. 12 lipca w Modlinie odbędzie się jazda na czas, a dzień później wyścigi ze startu wspólnego. Mamy wielu reprezentantów - trzy dziewczyny i pięciu chłopaków.

Krakowianie startowali też w Pucharze Polski w Strzelcach Krajeńskich. Stecka wygrała tam „czasówkę” na dystansie 10 km, Rusnarczyk była ósma, a Grosicka dziewiąta.

- Nie wystąpiła tylko Ewelina Sikora, którą zmogła choroba - mówi Klęk. - Dominujemy w Małopolsce, ale trudno by było inaczej, skoro w Pucharach Polski regularnie notujemy miejsca w pierwszej dziesiątce. Szkoda, że akurat na mistrzostwach kraju nam nie „wypaliło”, nasi reprezentanci uplasowali się na dalszych miejscach. Trenujemy „czasówki” regularnie, wybieram płaski teren na przykład w Czasławiu. To ważny element kolarski i musi być ćwiczony.

Krakowianie szykują się do OOM (dotyczy to juniorek i juniorów młodszych), ale w sobotę przedstawicieli wszystkich kategorii wiekowych czekają mistrzostwa województwa w wyścigu ze startu wspólnego. Impreza odbędzie się w Malcu. Nie będzie uczestniczył w niej Szymon Drobny, który jedzie z kadrą Polski juniorów do Luksemburga na Puchar Europy. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca.

SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama