Wspaniały sukces krakowskich spadochroniarzy w Pucharze Europy Wschodniej w Bułgarii

Jerzy Filipiuk
Sport spadochronowy. Podczas drugich zawodów tegorocznego Pucharu Europy Wschodniej, które odbyły się w Erdenie (Bułgaria), piękny sukces odnieśli reprezentanci WKS Wawel Kraków, którzy sięgnęli po dwa złote i jeden brązowy medal.

Po raz pierwszy w historii tej imprezy triumfowali: zespół Kraków Wawel (Artur Gosiewski, Kamil Wójciak, Ewa Wesołowska i Irena Paczek-Krawczak) w klasyfikacji drużynowej i Wójciak w rywalizacji mężczyzn. Ponadto Paczek-Krawczak była trzecia wśród kobiet. Sukces jest tym cenniejszy, że został odniesiony w zawodach o rekordowej frekwencji. Sklasyfikowano aż 48 mężczyzn, 13 kobiet i 12 drużyn.

Kraków Wawel to pierwszy polski zespół, który wygrał zawody Pucharu Europy Wschodniej. Wyprzedził on węgierską ekipę Hungary Szolnok i rumuńską drużynę Aeroclubul Romaniei, którą zastąpił w roli lidera klasyfikacji generalnej.

Wójciak wygrał klasyfikację indywidualną z wynikiem 5 cm. Na drugim miejscu uplasował się Bułgar Petko Kirkow z AC Gorna (8 cm), a na trzecim Węgier Gabo Hirschler z Hungary Szolnok (także 8 cm). Dzięki świetnemu występowi Wójciak awansował na pozycję lidera w "generalce".

Paczek-Krawczak stanęła na najniższym stopniu podium z rezultatem 14 cm. Klasyfikację indywidualną kobiet wygrała Bułgarka Iwanka Dringowa ze Sky Roses (8 cm), a drugą pozycję zajęła Rumunka Gabriela Balascau z Aeroclubul Romaniei ((12 cm). Paczek-Krawczak pozostała liderką klasyfikacji generalnej.