Wpadli złodzieje akumulatorów

Wpadli złodzieje akumulatorów

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wpadli złodzieje akumulatorów
W ręce policji wpadli dwaj bracia, którzy przez prawie dwa lata kradli akumulatory, głownie z z samochodów ciężarowych. Swój proceder zaczynali w Krakowie, ale potem przenieśli się na powiat krakowski.
Wpadli złodzieje akumulatorów
W końcu na ich trop wpadli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Ustalili, że złodziejom, braciom z Krakowa od maja 2015 do lutego 2017roku udało się ukraść 118 akumulatorów, 590 l oleju napędowego, a także instalację elektryczną, radioodtwarzacz, CB radio i inne elementy wyposażenia pojazdów ciężarowych, budowlanych oraz maszyn. Łączna wartość strat została oszacowana na 68 tys. zł.


Sprawcy to 31-latek i 33-latek. Działali według ustalonego schematu. W ciągu dnia sprawdzali gdzie parkują tiry i samochody pozostawione na niestrzeżonych parkingach oraz też nieogrodzonych posesjach. Nocą jechali w te miejsca z narzędziami, wyjmowali akumulatory i inne części.

Łupy sprzedawali w punktach skupów, gdzie za kilogram złomu akumulatorowego przeciętnie otrzymywali 2,70 zł. Kradli tez olej napędowy , żeby zasilać swoje BMW, służące im do popełniania przestępstw.
Młodszy z braci usłyszał 43 zarzuty, a starszy 47.

WIDEO: Poszukiwani przez policję z Małopolski

Źródło: Gazeta Krakowska

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama