Wieliczka/Brzegi. Oratorium na rocznicę ŚDM 2016

Wieliczka/Brzegi. Oratorium na rocznicę ŚDM 2016

Jolanta Białek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W Alei Jana Pawła II w Wieliczce otwarto wystawę „Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi”. To forma przygotowania do obchodów rocznicy światowego wydarzenia, zapowiedzianych na 29 i 30 lipca w Kampusie Miłosierdzia.
Rocznicowa wystawa w Wieliczce

Rocznicowa wystawa w Wieliczce ©fot. Agnieszka Rogalska

„Wstań z kanapy, przyjdź na pole!” - tak zachęcają do udziału w tym wydarzeniu jego organizatorzy. - Spodziewamy się, że w Brzegach pojawi się 3-4 tys. osób - mówi Magdalena Golonka z Urzędu Miasta w Wieliczce.

Podczas tych uroczystości zaprezentowane zostanie - 30 lipca o godz. 19 na scenie przy Rondzie Światowych Dni Młodzieży w Brzegach - Oratorium o Świętej Kindze „Najważniejsza jest miłość”. Autorem muzyki do widowiska, które miało premierę przed rokiem w Starym Sączu, jest kompozytor Piotr Pałka.

W Brzegach będzie dyrygował Chórem Voce Angeli i Chórem ŚDM oraz Krakowską Orkiestrą Kameralną Dell’Arte. „Wielickie” oratorium wykonają m.in. także: Anna Górecka (sopran), Rafał Maciejewski (tenor), Marcin Wasilewski-Kruk (baryton), Piotr Piecha (recytacje).

Na 30 lipca na Polach Miłosierdzia zaplanowano także Koncert Uwielbienia, natomiast dzień wcześniej odbędą się m.in. pielgrzymka „Marsz Jezusa” (ze Strumian do Brzegów, godz. 19) i przejście przez Bramę Miłosierdzia (godz. 23).

Natomiast rocznicowa wystawa, na której prezentowanych jest ok. 40 wielkoformatowych fotografii, pozostanie w Alei Jana Pawła II przez całe lato.

"Co Ty wiesz o Krakowie" - odcinek specjalny. Czy miejscy radni znają Kraków? cz.2

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy to dotrze do ludzi?

  ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Kościołem katolickim rządzą starsi panowie o wątpliwej moralności.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Można przytaczać w nieskończoność.....

  LUDZIE POBUDKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  "Mniej więcej dwa miesiące temu żandarmeria watykańska wkroczyła do apartamentów sekretarza jednego z Bardzo Ważnych Monsignorów, jednego z najbliższych współpracowników papieża. W apartamencie...rozwiń całość

  "Mniej więcej dwa miesiące temu żandarmeria watykańska wkroczyła do apartamentów sekretarza jednego z Bardzo Ważnych Monsignorów, jednego z najbliższych współpracowników papieża. W apartamencie znaleziono kokainę. Jak wyznał aresztowany sekretarz, używał jej podczas gejowskich party, jakie organizował w budynku Sant’Uffizio, czyli Kongregacji Doktryny Wiary, tej samej, na której czele stał przez lata emerytowany papież Joseph Ratzinger - Benedykt XVI, lider konserwatywnego skrzydła Kościoła"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dalej ludzie będziecie łazić do kościoła? Po co? Wierzycie w te średniowieczne bzdety? Serio?

  chłopiec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  ...."Ksiądz na randce z chłopcem" - grzmi lokalny tygodnik "Głos Głogowa". Miejscowi dziennikarze opisują jeszcze jedno odkrycie. "Tomasz Z. (42 l. miał przy sobie prezerwatywy i lubrykanty" -...rozwiń całość

  ...."Ksiądz na randce z chłopcem" - grzmi lokalny tygodnik "Głos Głogowa". Miejscowi dziennikarze opisują jeszcze jedno odkrycie. "Tomasz Z. (42 l. miał przy sobie prezerwatywy i lubrykanty" - podają....zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama