W Twojej dzielnicy

W Twojej dzielnicy

Redakcja

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

W Twojej dzielnicy
W Twojej dzielnicy
Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto


Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konkursie na zielnik „Magiczna moc roślin i kwiatów”. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: dziecięcej w wieku od 6-18 lat i dla osób dorosłych (bez ograniczeń wiekowych). Uczestnicy obowiązani są przedstawić organizatorowi ręcznie wykonane przez siebie zielniki w formie kolekcji zasuszonych i opisanych roślin (opis powinien zawierać co najmniej: nazwę, gatunek, miejsce zbioru, datę zbioru), utrzymanej w formie zeszytowej, o wielkości nie przekraczającej formatu A3. Prace należy dostarczyć osobiście w dniach 12-20 lipca 2017 r., w godz. 9-16 do oddziału Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35), skrzydło zachodnie, pok. nr 17.

(TYM)

Grzegórzki

Rada Dzielnicy II Grzegórzki zaprasza na spotkanie w sprawie omówienia kwestii związanych z planowaną przebudową wiaduktu kolejowego przy Hali Targowej oraz dobudową torów linii aglomeracyjnej przez PKP.

Spotkanie odbędzie się jutro, 12 lipca 2017 r., o godz. 17.30, w siedzibie Rady Dzielnicy II, przy al. Daszyńskiego 22.

(TYM)

Prądnik Czerwony

Bezpieczeństwo w sieci, sposoby radzenia sobie ze stresem, trening asertywności, akademia optymizmu - to tylko niektóre tematy szkoleń profilaktycznych organizowanych w okresie wakacji przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień przy ul. Rozrywka 1. Wszystkie warsztaty są przeznaczone dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo pod numerem telefonu

12 411-41-21 wew. 115 lub za pomocą internetu na adres: profilaktyka3@mcpu.krakow.p.

(AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Dworek Białoprądnicki


Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego zaprasza młodzież i dorosłych na kolejne warsztaty w ramach projektu „Tadeusz Kościuszko - Narodowa Lekcja Historii” - tym razem z zakresu tworzenia komiksu. Bezpłatne zajęcia odbędą się w terminie 17-21 lipca, o godz. 18 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Trwają zapisy. W programie zajęć znajdą się: historia i teoria komiksu, podstawy jego tworzenia, planowanie planszy, projektowanie postaci i konstruowanie dialogów. Efekt pracy warsztatowej zostanie wydany.

(AM)

Krowodrza

W wakacje park Jordana zamieni się w taneczny parkiet - za sprawą akcji organizowanej wspólnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Zarząd Zieleni Miejskiej. Pierwsze spotkanie przy rytmach salsy, i nie tylko, odbędzie się w czwartek, 13 lipca, w godz. 10.30-13 przy

Bajlandii. Kolejne zostaną zorganizowane 10 i 24 sierpnia. Na spotkanie, choć przeznaczone jest ono przede wszystkim dla seniorów, organizatorzy zapraszają każdą osobę, która lubi tańczyć. Impreza połączona będzie z piknikiem, a na uczestników czekają różne atrakcje. Spotkania taneczne organizowane są w ramach projektu „W sile wieku”, finansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej i realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

(AM)

Wola Justowska

Klub Kultury Wola ( ul. Królowej Jadwigi 215) organizuje dziś warsztaty graficzne, w godz. 10-13. Kolejne zajęcia odbędą się jutro w godz. 12-15. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych. Koszt: 10 zł za osobę. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 12 425-14-01.

(AM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Podgórze


Zarząd Zieleni Miejskiej oraz radni Dzielnicy XIII Podgórze zapraszają mieszkańców „trzynastki” na konsultacje społeczne dotyczące Stawu Płaszowskiego.

Spotkanie odbędzie się jutro (12 lipca) o godz. 17.30 w budynku centrum handlowego King Square przy ul. Powstańców Wielkopolskich 18, przy wejściu głównym na parterze. Konsultacje realizowane są w ramach projektu „Zagospodarowanie otoczenia Stawu Płaszowskiego w Krakowie”.

(MR)

Kolna

Jutro (12 lipca) odbędzie się publiczna dyskusja nad projektem planu miejscowego terenu „Kolna - Obszar Łąkowy”. Spotkanie dla zainteresowanych mieszkańców wyznaczono w Urzędzie Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych 3-4 w Sali Portretowej o godz. 16.30. Przypomnijmy, że projekt planu „Kolna - Obszar Łąkowy” jest wyłożony do publicznego wglądu jeszcze tylko do 24 lipca. Można się z nim zapoznać w dni robocze w Biurze Planowania Przestrzennego przy ul. Józefa Sarego 4, albo w wersji elektronicznej na stronie internetowej: bip.krakow.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać u projektantów w środy w godzinach 13.3-15.30, a w pozostałe robocze dni tygodnia w godz. 10-12. Uwagi do projektu planu miejscowego dla tego obszaru można składać do 8 sierpnia.

(MR)

Swoszowice

Firma Tauron informuje, że dziś (11 lipca) mieszkańcy Swoszowic muszą się liczyć z brakami w dostawie energii elektrycznej. W godz. 8-17 prądu nie będzie w budynkach przy ul. Ważewskiego od numeru 41 do 70 oraz przy ulicy Petrażyckiego nr 3, 5 i 7. Na przerwy w dostawie prądu w tych godzinach muszą się przygotować także mieszkańcy budynków przy ul. Taklińskiego od numeru 99 do 101.

(MR)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena RogozIk, tel. 12 25 96 444

Czyżyny


Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na remont nawierzchni jezdni al. Pokoju, na odcinku od ronda Czyżyńskiego do Dywizjonu 308. Zadanie obejmuje też postawienie przystanków komunikacji zbiorowej w obu kierunkach. Wybrany wykonawca na remont ulicy będzie miał 60 dni od daty podpisania umowy.

(MR)

Mistrzejowice

Na najbliższej sesji Rady Dzielnicy XV (13 lipca) radni będą wydawać opinię na temat projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 85 im. ks. Jancarza na os. Złotego Wieku 4. Placówka ma zyskać dodatkowo budynek sali sportowej, szatni oraz zaplecze. Wysokość obiektów nie przewyższy wysokości głównego budynku szkoły. Między nim a ogrodzeniem placówki ma powstać bieżnia o długości 110 m, pełniącą też rolę drogi przeciwpożarowej. Przed szkołą pojawi się również rampa dla osób niepełnosprawnych.

(MR)

Czyżyny

Radni miejscy przystępują do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Czyżyny - rejon ulicy Śliwkowej”. Chodzi o niewielki teren zamknięty między al. Pokoju a ul. Śliwkową. Mieszkańcy dzielnicy XIV mogą składać swoje uwagi, sugestie i propozycje do dnia 14 sierpnia. Uwagi należy wnosić na piśmie do na dziennik podawczy Urzędu Miasta Krakowa lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków jak również poprzez platformę ePUAP.

(MR)

Nowa Huta

Dziś (11 lipca) w godz. 7-14 w budynkach przy ul. Karowej, Młotków i Dymarek oraz przy ul. Łazowej, Burzowej i Lubockiej nie będzie prądu z powodu prac na sieci energetycznej.

(MR)

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama