W Twojej dzielnicy

W Twojej dzielnicy

TYM,MM,AM,PSZ, AG

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

W Twojej dzielnicy

©wizualizacja

W Twojej dzielnicy

©wizualizacja

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206


Grzegórzki
Jutro otwarcie pierwszego etapu Superścieżki. Z tej okazji na skwerze im. Mariana Eilego, w godzinach 14-19 zaplanowano liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Symboliczne otwarcie odbędzie się o godz. 14 (ul. Przy Rondzie 4). Superścieżka to pierwszy krakowski projekt placemakingowy, realizowany między rondami Mogilskim a Grzegórzeckim, po wschodniej stronie al.
Powstania Warszawskiego. Inicjatywa zaangażowała mieszkańców Grzegórzek w stworzenie przyjaznej i ciekawej przestrzeni, spełniającej oczekiwania zarówno młodszych, jak i starszych użytkowników tego obszaru. Pierwszy etap Superścieżki, sfinansowany i zrealizowany przez firmę Skanska na terenie skweru im. Mariana Eilego, to m.in. całkowicie nowy, ekologiczny plac zabaw z konstrukcjami do wspinaczki, huśtawkami i równoważniami oraz piaskownicą dla maluchów.

Wawel
W związku z koncertami Opery Krakowskiej w dniach 22-29 czerwca 2017 dziedziniec arkadowy i wzgórze wawelskie będą wcześniej zamykane. Dzisiaj i jutro zamknięcie dziedzińca zaplanowano na godz. 17. We wtorek wzgórze zostanie zamknięte o godz. 19.30.

Stare Miasto
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych warsztatach i wydarzeniach. Między innymi oddział muzeum Dom pod Krzyżem (ul. Szpitalna 21) zaprasza na wakacyjny spacer edukacyjny śladami miejsc związanych z życiem i pracą niezwykłej artystki - Heleny Modrzejewskiej. Liczba miejsc jest ograniczona, a pierwszeństwo będą miały osoby z rezerwacją. Można jej dokonać w Centrum Obsługi Zwiedzających przy Rynku Głównym 1 (e-mail: info@mhk.pl).

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206


Przegorzały

Klub Kultury Przegorzały (ul. Kamedulska 70) organizuje warsztaty artystyczno-kulturalne dla dzieci pt. „Latający dywan”, z grami planszowymi, zabawami i wycieczkami. Będą one trwać od dzisiaj do 21 lipca. W programie m.in.: wycieczka do Instytutu Cervantesa, tworzenie interaktywnej mapy świata, tworzenie weneckich masek i słowiańskich wianków oraz własnego przewodnika po świecie. Warsztaty są dla dzieci w wielu 6-9 lat. Koszt: 20 zł za dzień, cena obejmuje obiad, ale drugie śniadanie trzeba mieć własne. Opieka zapewniona jest godz. od 8 do 17. Zajęcia będą prowadzić m.in. wolontariusze z Grecji i Hiszpanii.

Prądnik Biały
Mieszkańcy osiedla Mozarta w Dzielnicy IV własnymi siłami stworzyli ogólnodostępny punkt wymiany książek. Oficjalna premiera Biblioteczki Osiedlowej odbędzie się jutro (27 czerwca) o godz. 18, na osiedlu Mozarta obok bloku nr 1, przy bocznej drodze z zamkniętym wjazdem. Na otwarcie każdy może przynieść niepotrzebne książki do zapełnienia biblioteczki.

Więcej informacji o osiedlowej szafie z książkami można uzyskać, pisząc na adres biblioteczkaosiedlowa@gmail.com

Salwator
Radni Dzielnicy VII Zwierzyniec złożyli do władz miasta wniosek o wprowadzenie zmian punktowych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Salwator. Argumentują, że zmiany zapisów planu osiedla Salwator są konieczne, aby rozpocząć przygotowanie dokumentacji potrzebnej do realizacji budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 32 oraz rozbudowy oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy ul. Królowej Jadwigi.

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138


Skotniki
Miejscy planiści rozpoczęli prace nad planem zagospodarowania przestrzennego „Skotniki - północ”. Obejmuje on obszar w rejonie ulic: Porucznika Emira, Winnickiej, Królówka, Podole, Skotnickiej, Obrońców Helu, Braterstwa Broni, Mochnaniec i Bunscha. Zgodnie z przepisami każdy ma prawo złożyć wniosek do projektu planu miejscowego. Można to zrobić do 7 lipca: w magistrackich punktach obsługi mieszkańca, w Biurze Planowania Przestrzennego przy ul. Sarego 4 lub za pośrednictwem elektronicznej platformy ePUAP.

Ulica Działowskiego
W ogródku jordanowskim przy ul. Działowskiego szykuje się nowa inwestycja: budowa obiektów małej architektury. Ma tam powstać m.in. siłownia plenerowa. Ostatnio radni Dzielnicy VIII Dębniki mieli okazję zapoznać się z projektem zagospodarowania terenu dla tej inwestycji i zaopiniowali go pozytywnie.

Podgórze
Wraz z wprowadzeniem wakacyjnych rozkładów jazdy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmienił również nazwy kilkudziesięciu przystanków komunikacji miejskiej w Krakowie, w tym także w dzielnicach podgórskich. Przykładowo dotychczasowy przystanek „Barbary” nazywa się teraz „Duża Góra”, a zamiast „Bieżanów Bazy” jest „Magazynowa”. Przystanek „Garbarnia” zmieniono na „Półłanki”, a „Półłanki” - na „Danalówka”. Z kolei przystanek „Swoszowice” nosi obecnie nazwę „Sawiczewskich”, „Swoszowice Osiedle” to teraz „Warszewicza”, „Swoszowice Pawilon” zmieniono na „Swoszowice Szkoła”, zaś „Swoszowice Sklep” - na „Merkuriusza Polskiego”. Przystanek „Wielicka” zastąpiono nazwą „Węzeł Wielicki”, a dotychczasowa „Zawiła Cmentarz” zmieniła się na „Cmentarz Borek Fałęcki”.

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 444, Piotr Drabik, tel. 12 61 99 257


Mistrzejowice
Od dziś (26 czerwca) mieszkańcy Dzielnicy XV Mistrzejowice mogą ponownie zapoznać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Mistrzejowice - ks. Kazimierza Jancarza”. Dokument jest do wglądu w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Józefa Sarego 4 lub w wersji on-line na stronie internetowej bip.krakow.pl. Szczegółowe informacje na temat projektu planu można uzyskać u dyżurującego przedstawiciela zespołu projektowego w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8-10 oraz we wtorki w godz. 13.30-15.30. Krakowianie będą mogli podyskutować o projekcie planu dla tej części Mistrzejowic już 20 lipca o godz. 15.30 w sali Portretowej magistratu przy placu Wszystkich Świętych 3-4. Uwagi do dokumentu mieszkańcy mogą składać do 7 sierpnia.

Bieńczyce
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wyłonił właśnie firmę, która wykona remont nawierzchni ulic: Szajnowicza, Nad Dłubnią, al. gen. Andersa, ul. Władysława Broniewskiego oraz ul. Marii Dąbrowskiej. Wykonawca z Wrocławia zrobi remonty ulic za niecałe 3 mln zł brutto. Prace mają być wykonane w ciągu czterech miesięcy od dnia rozpoczęcia remontu. Naprawy będą prowadzone stopniowo, by utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Organizacja ruchu w czasie remontu zostanie uzgodniona z policją.

Nowa Huta

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy MBP Nowa Huta zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia na pływalni z instruktorami, w ramach akcji „Lato w mieście”. Zajęcia potrwają od dziś do 7 lipca. Wejścia na salę o pełnych godzinach: 9, 10, 11 i 12. Więcej informacji o zajęciach na: ksos.pl lub pod numerem tel. 12 411-58-66.

Zobacz też: Obwodnica wreszcie realna

Źródło: dziennikpolski24.plCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama