Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Tauron zrobił prezent bocianowi Władusiowi

Tauron zrobił prezent bocianowi Władusiowi

1/2

(© fot. Anna Kaczmarz)

Platforma ma zabezpieczyć ptaki i sieć energetyczną
Nowa Huta. Gdy oswojony bocian Właduś, z nowohuckiego osiedla Wolica wróci z Afryki, będzie czekało na niego bezpieczne gniazdo. Wczoraj spółka Tauron zamontowała na „jego” słupie energetycznym specjalną platformę.
O platformę mieszkańcy ul. Szlifierskiej i pobliskiej ul. ks. Luzara walczyli od sierpnia. Ptak założył bowiem gniazdo na nieosłoniętym słupie energetycznym. Zaczęło ono obciążać druty i dochodziło do zwarć. Przez mokre lato i prawdopodobne przebicia prądu ptaki opuściły osiedle. Nie odchowały młodych.

Wczoraj Marta Filipczyk, na której działce mieszkał ostatnio bocian, powiadomiła nas, że pojawiła się oczekiwana ekipa z Tauronu i zamierza montować platformę. - Wreszcie nasz bociek będzie bezpieczny. Nawet druty przekładają tak, aby nie przeszkadzały ptakom - cieszyła się.

Ewa Groń, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału Tauronu potwierdziła, że chcieli zdążyć z pracami przed zimą. - To gniazdo stanowiło realne zagrożenie dla ptaka i sieci - przyznała.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Słusznie - ale Wolica do gminy Niepołomice.

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Wolica nie powinna należeć do Krakowa, lecz być odrębną wsią, w gminie Niepołomice. Do Niepołomic jest stamtąd "rzut beretem", zaś do Urzędu Miasta Krakowa-conajmniej 25 kilometrów. Podobnie Cło nie powinno należeć do Krakowa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

super

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edo (gość)  •

wreszcie coś pozytywnego :-) bravo

odpowiedzi (0)

skomentuj

bociany

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wanda (gość)  •

Jechałam kiedyś do Terespola przez Lublin i byłam zachwycona widokiem słupów elektrycznych wzdłuż drogi na których były gniazda bocianie.Wreszcie coś takiego dzieje się w Krakowie.Rewelacyjny widok zwłaszcza z bocianami w środku.Gratuluje mądrości niektórych urzedników

odpowiedzi (0)

skomentuj