Tarnowianin Kacper Szczurek trzeci w kartingowych zawodach we Włoszech

Jerzy Filipiuk
Ze zmiennym szczęściem startowali w miniony weekend młodzi kierowcy kartingowi TTSK K-TEAM Tarnów w I rundzie Rok Cup Italia 2017, która odbyła się na torze Adria International Raceway we Włoszech.

Świetnie spisał się Kacper Szczurek, który w inauguracyjnych zawodach sezonu w swym debiucie w rywalizacji seniorów zajął trzecie miejsce. Po kwalifikacjach był czwarty, w półfinale – dzięki utrzymywaniu dobrego tempa, szybkiej i pewnej jeździe – drugi, a w finale spadł o jedną lokatę.

Marcel Kuc w kwalifikacjach i w półfinale kategorii Mini Rok uplasował się na drugiej pozycji. Niestety, w finale nie zdołał przejechać nawet okrążenia formującego, czego powodem była konieczność wymiany cewki zapłonowej, jaką wręczył wszystkim startującym organizator zawodów.

W tej samej kategorii Kajetan Gawron w kwalifikacjach zajął 35. lokatę, a w półfinale – 19., co nie pozwoliło mu awansować do ścisłego finału.