Święto Dzieci Gór. Żywioł po meksykańsku i górale ze...

Święto Dzieci Gór. Żywioł po meksykańsku i górale ze Skalnego Podhala

Stanisław Śmierciak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Święto Dzieci Gór. Żywioł po meksykańsku i górale ze Skalnego Podhala

©Stanisław Śmierciak

Festiwalową mieszanką piorunującą trzeba nazwać to, co działo się na scenie w ostatnie dni tegorocznego, jubileuszowego Święta Dzieci Gór. Prezentował się zespół Ballet Folklorico Infantil Cahuila z Meksyku A gospodarze, Polacy, wysłali w artystyczny bój grupę Mali Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej, czyli ze Skalnego Podhala.
Święto Dzieci Gór. Żywioł po meksykańsku i górale ze Skalnego Podhala

©Stanisław Śmierciak

Meksykański żywioł omal nie rozniósł estrady przed ratuszem, a w tłum sądeczan i turystów podziwiających i oklaskujących dziewczęta i chłopców z drugiej strony oceanu dyskretnie wmieszał się wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.

Wojciech Piech był chyba jednym z niewielu na rynku, którzy delektowali się maestrią tańczących i barwnością ich strojów bez koncentrowania uwagi na kręceniu smartfonami filmików, zazwyczaj rejestrujących czubki głów, tych osób, które stały rząd bliżej sceny. Ci, którzy znaleźli się za nimi, obserwowali elektroniczne cacka trzymane ponad głowami zamiast tego co działo się na scenie.No cóż, takie czasy. Czego nie ma w internecie, tego nie ma wcale. Każdy chce więc zamknąć w komórce cząstkę świata, znajomym skomentować zarejestrowany obraz słowami: a za tą głową była urocza tancerka.

A piękne stroje i piękne tańce, jakże odmienne od naszych pokazała nie tylko grupa Ballet Folklorico Infantil Coahuila z Meksyku.


ZOBACZ TAKŻE >>> Rocznica ŚDM. Młodzi znów zjechali do Brzegów
58 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Rocznica Światowych Dni Młodzieży na Campusie Misericordiae w Brzegach

Rocznica ŚDM. Młodzi znów zjechali do Brzegów [ZDJĘCIA]

Link do głównego zdjęcia

Rocznica Światowych Dni Młodzieży na Campusie Misericordiae w Brzegach ©Andrzej BanaśMIJA ROK OD ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY 2016 W KRAKOWIE. KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama