Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Sułkowice. Nowe przedszkole przy nowej ulicy

Sułkowice. Nowe przedszkole przy nowej ulicy

Tak wygląda teraz budowane przedszkole Tak wygląda teraz budowane przedszkole

Tak wygląda teraz budowane przedszkole (© Fot. Katarzyna Hołuj)

Trwa budowa nowego przedszkola samorządowego. Ulica przy, której powstaje, wkrótce też otrzyma swoją nazwę. Z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców komisji konkursowej najbardziej spodobała się nazwa Kwiatowa, ale wybór musi jeszcze zatwierdzić Rada Miejska.
Przedszkolaki uczęszczające dziś do dwóch miejskich przedszkoli: „jedynki” i „trójki” po wakacjach mają przenieść się do tego dużego (ponad 1300 m kw. pow. użytkowej) i nowoczesnego obiektu.

- Powinno to nastąpić 4 września, a w piątek 1 września urządzimy uroczyste otwarcie - planuje Piotr Pułka, burmistrz Sułkowic dodając, że ma zapewnienie wykonawcy, że ten zdąży ze wszystkimi pracami i dotrzyma terminu.

W gminie trwa teraz sprawdzanie ofert, jakie wpłynęły w przetargu na wyposażenie przedszkola w meble do sal. Wynik nie jest jeszcze znany, ale biorąc pod uwagę to, że rozpiętość cenowa ofert sięga od 156 do 192 tys. zł brutto a gmina zabezpieczyła na to 200 tys. zł, należy się spodziewać, że przetarg uda się rozstrzygnąć.

Równocześnie gmina szuka też firmy, która wyposaży zaplecze kuchenne. Budynki, które opuszczą przedszkolaki gmina planuje sprzedać. To domy i to mające po kilkadziesiąt lat zaadaptowane kiedyś na potrzeby przedszkoli. To, które jest budowane teraz, zaprojektowano specjalnie z myślą o dzieciach. Jego koszt to 5,5 mln zł.

Obiekt powstaje w dopiero zabudowującej się części miasta, w niemalże dziewiczym terenie, dlatego trzeba było wybudować do niego drogę. Kosztowało to 1,6 mln zł. W kwietniu gmina ogłosiła konkurs na nazwę tej nowej ulicy. Z wielu propozycji (m.in. ul. Przedszkolna, Łąkowa, Sezamkowa, Bajkowa, Baltazara Gąbki) komisja przychyliła się ku Kwiatowej.

WIDEO: Mówimy po krakosku (odc. 7). Co oznacza słowo "ducka"?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kwiatowa?

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Kwiatowa? Może być w każdej miejscowości i przy każdej nowobudowanej ulicy. Nazwa mało ambitna.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kwiatowa?

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Tylko że kwiatowa to może być w każdej miejscowości i pasuje do prawie każdej uliczki. Bo kwiaty jak nie rosną na łąkach to w ogródkach. Notabene na tej ulicy nie ma kwiatów . Raczej łąki i brzozy.

odpowiedzi (0)

skomentuj