Siatkówka. Rozgrywki drugiej ligi wracają do Proszowic

Siatkówka. Rozgrywki drugiej ligi wracają do Proszowic

Paweł Panuś

Dziennik Polski 24

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził, zgodnie z propozycjami Wydziału Rozgrywek, skład I ligi mężczyzn, I ligi kobiet oraz podział na grupy w II lidze kobiet i mężczyzn.
Na zapleczu ekstraklasy występować będzie po 12 drużyn. Wśród kobiet zagrają dwie małopolskie ekipy Grupa Azoty PWSZ Tarnów i WTS Solna Wieliczka. Prawo gry miała także Pogoń Proszowice, na której licencji występowała w minionym sezonie Proxima Kraków. Krakowski klub porozumiał się z Atomem Treflem Sopot i na licencji tego klubu zagra w Orlen Lidze. Pierwszoligową licencję klub z Proszowic przekazał Energetykowi Poznań.


Rozgrywki w II lidze kobiet prowadzone będą w czterech grupach. W czwartej zagrają dwie ekipy z naszego regionu - Sandecja Nowy Sącz i Proxima Pogoń Proszowice.

- W poprzednim sezonie występowaliśmy pod szyldem AGH Kraków, ale KS AGH postanowił wycofać się z żeńskiej siatkówki - mówi trener Pogoni Dariusz Pomykalski. - W związku z tym, że AGH grało na licencji Pogoni wracamy do Proszowic, a naszym partnerem została Proxima. W zespole tym występować będą głównie nasza zdolna młodzież wsparta kilkoma doświadczonymi siatkarkami. Likwidacji uległa Młoda Liga Kobiet i dziewczęta, które grały do tej pory w Muszynie Proximie przejdą do drugoligowej ekipy. Szansę też dostaną kadetki, które zdobyły w minionym sezonie brąz mistrzostw Polski - dodaje.

W pierwszej lidze mężczyzn nasz region reprezentować będzie AGH Kraków. W drugiej lidze mężczyzn zagra 65 drużyn podzielonych na sześć grup. W grupie piątej wystąpi MKS Andrychów i beniaminek rozgrywek UMKS Kęczanin Kęty. Rywalami tych ekip będą głównie drużyny z województwa śląskiego i opolskiego. W grupie szóstej rywalizować będą zespoły z Podkarpacia, województw świętokrzyskiego i lubelskiego oraz jedyny klub z Małopolski - Dunajec Nowy Sącz.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo