RZGW: pływanie po nowym jeziorze niebezpieczne!

RZGW: pływanie po nowym jeziorze niebezpieczne!

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tych kajakarzy spotkaliśmy nad zaporą w ubiegłą sobotę
1/4
przejdź do galerii

Tych kajakarzy spotkaliśmy nad zaporą w ubiegłą sobotę ©Bogumił Storch

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, który odpowiada za budowę zapory i zbiornika w Świnnej Porębie, ostrzega teraz mieszkańców oraz turystów, przed korzystaniem ze sztucznego jeziora.
N powstającym zbiorniku wodnym w Świnnej Porębie widać już pierwszych amatorów aktywnego wypoczynku nad sztucznym jeziorem.W sobotę kilka śmiałych osób zdecydowało się na pierwszy w tym miejscu rejs kajakiem. Widać też motorówki i żaglówki. Jedna z nich stoi na wodzie już od miesiąca. Zdaniem miejscowych, ma należeć do jednego z proboszczów z pobliskiej parafii.

Choć, po raz pierwszy w swojej historii, obiekt jest już niemal w całości wypełniony wodą a słoneczna pogoda zachęca do uprawiania wodnych sportów, to w tym miejscu nie można tego robić. Powód?

RZGW wyjaśnia, że nadal trwa budowa zbiornika na Skawie. Oznacza to, że cały ten teren jest wciąż formalnie po prostu placem budowy. Korzystanie z niego jest nielegalne. - Próby, niekiedy masowe, korzystania ze spiętrzonych wód nasilają się w weekendy - przyznaje Konrad Myślik, rzecznik RZGW.

- Zbiornik ten nie jest jeszcze dostępny dla celów rekreacyjnych i przygotowany do wykorzystywania w takim celu. Jest to karalne i niebezpieczne. Na dodatek wszystkie nasze tablice ostrzegawcze są tam systematycznie niszczone przez „nieznanych sprawców” i miejscową ludność - podkreśla rzecznik.

WIDEO: Jak się zachować w przypadku kolizji, a jak w czasie wypadku? - rady policjanta

Autor: Joanna Urbaniec, Gazeta Krakowska

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyżby grasował

  yeti (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  potwór z loch ness?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama