Remis Garbarni w pierwszym sparingu. Garzeł nowym zawodnikiem krakowian

Jerzy Filipiuk
W pierwszym sparingu przed nowym sezonem piłkarskim II-ligowa Garbarnia Kraków zremisowała na własnym, bocznym boisku z III-ligową Stalą Rzeszów 1:1.

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia, m.in. dwie Tomasz Ogar. W końcu zdobyli gola po ładnej wymianie podań, asyście Tomasz Liputa i strzale Marcina Siedlarza.

Wkrótce po zmianie stron rywalom uciekał Michał Kitliński, ale został złapany za koszulkę. Lepiej grający w drugiej połowie meczu goście wyrównali po strzale Piotra Prędoty.

W Garbarni testowani byli m.in. Łukasz Kędziora (Hutnik Nowa Huta), Filip Wójcik (Puszcza Niepołomice), Bartłomiej Purcha (Wisła), Rafał Górecki (Progres Kraków), Michał Grzesicki (SMS Kraków) i Kacper Piechniak (Stal Stalowa Wola).

– Z tych sześciu zawodników chcielibyśmy pozyskać Kędziorę i Góreckiego – powiedział trener „Brązowych” Mirosław Hajdo.

W Garbarni grał też m.in. Arkadiusz Garzeł, kopiący ostatnio piłkę amatorsko w Anglii (wcześniej m.in. Puszcza Niepołomice), który wkrótce ma podpisać umowę z krakowskim klubem. Kontrakty podpisała już większość zawodników Garbarni występujących w niej w ubiegłym sezonie. Mają to uczynić także Marcin Cabaj i Petar Borovicanin.

W zespole gospodarzy wystąpił Patryk Serafin, który w rundzie wiosennej grał w rezerwach Cracovii, a w sezonie 2015/2016 był wypożyczony z „Pasów” właśnie do Garbarni.

Trenują także m.in. Eryk Ceglarz, Filip Sroka (obaj Cracovia II), Jakub Ptak (Wisła Kraków) oraz Dominik Maluga (Puszcza).

W drużynie beniaminka II ligi nie będą grać: Krystian Kujawa (był wypożyczony z Wisły, jako wolny zawodnik przeszedł do Podbeskidzia Bielsko-Biała), Daniel Ogrodnik (w ubiegłym sezonie doznał ciężkiej kontuzji już w pierwszym meczu, potem długo się leczył) i Michał Górecki (był nękany urazami, w sezonie 2016/2017 rozegrał 21 spotkań ligowych, ale tylko jedno pełne).
Poważne kłopoty zdrowotne dwóch ostatnich zawodników nie pozostały bez wpływu na decyzję sztabu szkoleniowego Garbarni o rezygnacji z ich usług.

Obaj szukają nowych pracodawców, tymczasem Norbert Piszczek i Mateusz Pawłowicz, którzy też leczą kontuzje, będą nadal zawodnikami Garbarni.

Po skończeniu okresu wypożyczenia do swoich klubów z Rydlówki powrócili Szymon Kiebzak (Cracovia) i Damian Nieśmiałowski (GKS Tychy).

W sobotę Garbarnia spotka się z Hutnikiem na Suchych Stawach (godz. 11). Kolejne mecze kontrolne rozegra w środę 19 lipca III-ligowymi Wiślanami Jaśkowice i w sobotę 22 lipca z IV-ligową Limanovią.

Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Siedlarz 43, 1:1 Prędota 68.

Garbarnia: I połowa: Cabaj – Mistrzyk, Kalemba, Kędziora, Borovicanin – Liput, Wójcik, Masiuda, Pietras – Ogar, Siedlarz. II połowa: Kozioł – Purcha, Moskal, Garzeł, Górecki – Grzesicki, Kostrubała, testowany, Kitliński – Piechniak, Serafin.