Pomogli rodzinie chorego Karola

Pomogli rodzinie chorego Karola

Aleksander Gąciarz

Dziennik Polski 24

Proszowice. Około 4100 złotych i sporą liczbę plastikowych zakrętek udało się zebrać podczas piątkowej akcji charytatywnej w Centrum Kultury i Wypoczynku.
Łukasz Wójcik z Euforii

Łukasz Wójcik z Euforii ©Aleksander Gąciarz

Zebrane pieniądze oraz zakrętki zostaną przekazane rodzinie osiemnastoletniego Karola Pabiana z Łętkowic, który po przebytym urazie od roku nie odzyskał przytomności. Od grudnia przebywa w Klinice Budzik, prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo”. Za kilka miesięcy będzie musiał ją jednak opuścić, a jego dom nie jest dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. I właśnie na wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych mają zostać przeznaczone zebrane w piątek środki.

Głównym elementem piątkowego wydarzenia, zorganizowanego przez Tadeusza Głowę i Jarosława Goldę, były występy zespołów Euforia, Credo i Riposta. Warto zaznaczyć, że wszyscy muzycy wystąpili za darmo.
Podobnie jak prowadzący całą imprezę konferansjer Mariusz Mirek. Można też było wylicytować pamiątki przekazane przez sponsorów. Frekwencja nie była może oszałamiająca, ale i tak zebrana kwota zadowoliła organizatorów. - Jak na tę liczbę ludzi, to dobry wynik. Pieniądze ciągle zresztą wpływają i myślę, że ostateczna suma powinna przekroczyć pięć tysięcy - mówi Jarosław Golda, właściciel kawiarni Muzealna, do której jeszcze przez cały tydzień można przynosić plastikowe zakrętki.

Zobacz też: "Świetlikowo" już pomaga. Martyna Wojciechowska: Myślałam, że ten projekt jest niemożliwy do zrealizowania


Źródło: TVN24Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama