Podolany. Zasłużyli na nagrody

Podolany. Zasłużyli na nagrody

Barbara Rotter-Stankiewicz

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Laureaci festiwalu w Podolanach z trudnością mieścili się na plenerowej scenie

Laureaci festiwalu w Podolanach z trudnością mieścili się na plenerowej scenie ©Archiwum Starostwa Powiatowego

Podolany. Około 10 tys. zł udało się zebrać za „serduszka”-cegiełki na XV Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych.
Laureaci festiwalu w Podolanach z trudnością mieścili się na plenerowej scenie

Laureaci festiwalu w Podolanach z trudnością mieścili się na plenerowej scenie ©Archiwum Starostwa Powiatowego

Na ostateczne podsumowanie kwoty, która jak zwykle zostanie przekazana na potrzeby podolańskiego ośrodka Fundacji Osób Niepełnosprawnych należy poczekać jeszcze kilka dni. Zbiórka stanowi co roku finansowy zastrzyk dla placówki, ale jeszcze istotniejsze jest to, że niepełnosprawni artyści z kilkunastu miejscowości z Polski i Ukrainy - podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, domów opieki - spotkali się po raz kolejny nad Rabą i pochwalili swoimi umiejętnościami.


Tym razem festiwal trwał tylko jeden dzień, nie zmieniła się jednak atmosfera, prowadzący imprezę - Krzysztof Bochenek, wolontariusze i sponsorzy nagród przeznaczonych na loterię fantową.

Zabawa, w której brali też udział goście, udała się znakomicie. Występy niepełnosprawnych artystów były przeplatane prezentacjami profesjonalistów - zespołów Modern Band, Keys oraz chóru Tutte le Corde.

- Jury miało kłopot z rozdziałem nagród, bo poziom występów jest coraz wyższy. Jedne grupy utrzymują się wciąż na swoim dobrym poziomie, ale jednocześnie te, które jeszcze kilka lat temu nie miały zbyt dużo do zaoferowania, „gonią” czołówkę; widać, że pracują. Dlatego nagrody i wyróżnienia dostali prawie wszyscy - mówi aktorka, przewodnicząca festiwalowego jury Alina Chechelska-Płoskonka.

Na najwyższe uznanie zasłużyli w kategorii wokalno-instrumentalnej: Kinga Trybus z WTZ przy Stowarzyszeniu „Rodzina” w Gorlicach, zespół „Sabliki” z WTZ w Zakopanem oraz Agnieszka Krzystek i Ola Gudacz., a w kategorii widowisk WTZ „Otwarte Serca” z Łapanowa i WTZ z Łyszkowic. Na scenie poza laureatami zaprezentowali się też gospodarze ze swoim marynistycznym programem i znakomici artyści z Włodzimierza Wołyńskiego.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 8

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIE

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama