Pod wodzą Jałochy Gdovia ma się rozwijać

Pod wodzą Jałochy Gdovia ma się rozwijać

Artur Bogacki

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Trener Marcin Jałocha

Trener Marcin Jałocha ©fot. Adam Wojnar

Piłka nożna. Trenerem piłkarzy Gdovii, występującej w grupie III krakowskiej klasy okręgowej, został Marcin Jałocha. Zastąpił na tym stanowisku Roberta Włodarza.
Trener Marcin Jałocha

Trener Marcin Jałocha ©fot. Adam Wojnar

Gdovia w poprzednim sezonie długo musiała się bronić przed spadkiem, ostatecznie sezon skończyła na 12. pozycji, ostatniej bezpiecznej (w 26 meczach uzbierała 26 punktów). Po zakończeniu rozgrywek rozstano się z trenerem Włodarzem.

Jałocha to wychowanek Wisły Kraków, były reprezentant Polski (m.in. srebrny medalista olimpijski z 1992 r.), który jako trener też ma dobre osiągnięcia. Najlepsze wyniki uzyskiwał w zespole z Niecieczy (2006-2010), awansując z nim z piątej do pierwszej ligi.
Później odpowiadał za wyniki Resovii, Radomiaka i Wisły Puławy. Następnie miał przerwę w pracy trenerskiej. Na ławkę wrócił pod koniec rundy jesiennej poprzedniego sezonu, obejmując drużynę Kmita Zabierzów, grającej w grupie II krakowskiej klasy okręgowej. Ten zespół był zagrożony spadkiem, ostatecznie udało się utrzymać go w lidze.

- Dla nas to wybór z najwyższej półki - mówi wiceprezes Gdovii Stanisław Wydrych. - Nowy trener prowadzić będzie juniorów i seniorów, liczymy, że nasza współpraca będzie dłuższa, a zawodnicy i drużyny będą się rozwijać.

Pierwszy trening w Gdowie Jałocha miał zaplanowany na wczoraj. - Na razie kadra się nie zmieniła. Możliwe, że nie będzie mógł grać Kacper Bułat, który dostał awans sędziowski i ma prowadzić mecze w klasie okręgowej - mówi Wydrych. - Trudno powiedzieć, czy ktoś do nas teraz przyjdzie. Jeśli będzie wakat, to poszukamy zastępstwa. W tej rundzie chcielibyśmy oprzeć drużynę na swoich zawodnikach, mamy ośmiu piłkarzy, którzy wyszli z juniorów. A co będzie w zimie, to zobaczymy.

O co ma grać Gdovia w następnym sezonie? - Mam nadzieję, że uda nam się zająć miejsce w środku tabeli - mówi wiceprezes.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama