Pod czujnym okiem trenera reprezentacji

Pod czujnym okiem trenera reprezentacji

Paweł Panuś

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Piłka nożna W Proszowicach uroczyście zainaugurowano piątą edycję wojewódzkiego turnieju Wakacje z Piłką Nożną, organizowanego przez Urząd Marszałkowski i Małopolskie LZS.
- To znakomita inicjatywa, którą wspieramy od początku - mówi wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak. - Turniej rozgrywany jest z myślą o młodzieży, która w wakacje zostaje w domach. Mogą rywalizować drużyny klubowe oraz szkolne, patronat kolejny rok nad imprezą objął selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka - dodaje.

Podobnych turniejów, jak ten w Proszowicach, zaplanowano około 180.
Zespoły rywalizują najpierw w gminach, następnie w powiatach i sub-regionach, a najlepsi zagrają w turnieju finałowym, który 19 sierpnia rozegrany zostanie na stadionie Krakusa w Swoszowicach. Wzorem lat poprzednich najlepsze zespoły udadzą się na tygodniowe zgrupowanie, gdzie ćwiczyć będą pod okiem byłych reprezentantów Polski. W poprzedniej edycji najlepszą drużyną okazał się Beskid Andrychów.

- To jedna z najważniejszych imprez, jaką organizujemy w ciągu roku. Rywalizują zarówno duże kluby, jak i te z bardzo małych ośrodków. I to jest istotą turnieju, w którym co roku bierze udział coraz więcej młodzieży - mówi prezes Małopolskiego LZS Jacek Doniec.

W Proszowicach startowało osiem drużyn, do turniejów powiatowych awansowały Wierzbowianka i Akademia Piłkarska Nowa Proszowianka (w finale zespół z Wierzbna wygrał 3:1). W meczu o trzecie miejsce SP Kościelec wygrała z Lotnikiem Ostrów 3:0.

Królem strzelców został Jakub Olech z Wierzbowianki, który zdobył 12 bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Dziurę z AP Proszowianka, natomiast najlepszym bramkarzem Kacpra Pytla z Kościelca. Nagrody wręczał burmistrz Proszowic Grzegorz Cichy.


Autor Bartosz Karcz

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama