Pływackie MŚ. Juraszek i Wojdak pokazali klasę

Pływackie MŚ. Juraszek i Wojdak pokazali klasę

Zdjęcie autora materiału
Artur Bogacki

Gazeta Krakowska

Wojciech Wojdak

Wojciech Wojdak ©Andrzej Szkocki

Piąte miejsce Pawła Juraszka w finale 50 m stylem dowolnym oraz awans do finału rywalizacji na 1500 m kraulem Wojciecha Wojdaka - to najważniejsze dla polskiej ekipy wydarzenia podczas sobotnich startów w pływackich mistrzostwach świata na długim basenie w Budapeszcie.
Wojciech Wojdak

Wojciech Wojdak ©Andrzej Szkocki

Dla Juraszka już sam awans do finału jest dużym osiągnięciem. Nie zamierzał w nim tylko statystować. Dystans pokonał w 21,47 s, co było piątym wynikiem, a do podium zabrakło tylko 0,04 s. Wygrał Amerykanin Caeleb Remel Dressel (21,15).

Swój plan na sobotę wykonał Wojdak. Zawodnik BOSiR-u Brzesko w Budapeszcie wcześniej zdobył srebro na 800 m, a na półtora kilometra też liczy na podium. W eliminacjach był 5.
- 14.57,39, to jego drugi czas w karierze (rekord życiowy, z kwietnia tego roku, wynosi 1.54,07). Najszybszy był Ukrainiec Michajło Romanczuk (14.44,11), który wyprzedził brązowego medalistę na 800 m, Włocha Gregorio Paltrinierego (14.44,31), jego rodaka, mistrza na wspomnianym dystansie, Gabriele Dettiego (14.50,10). Przed Wojdakiem znalazł się jeszcze Czech jan Mcka (14.55,47). Finał odbędzie się w niedzielę w sesji wieczornej.

W półfinale 50 m stylem grzbietowym odpadł Tomasz Polewka, który był 13. (24,95).

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama