Pistolet dla Wawelu, karabin dla HTS LOK

Strzelectwo. Zawodnicy z krakowskich klubów w Wielkim Pucharze Kaczawy w Złotoryi, będącym kolejnym rzutem zawodów klasyfikacyjnych, zajęli medalowe pozycje.

W tych zawodach w broni pneumatycznej (10-metrowa strzelnica) odbywają się w każdej konkurencji po dwa strzelania: w pełnej formule (część zasadnicza i finał) oraz w skróconej (tylko pierwsza część).

W pistolecie mocny jest Wawel Kraków. W pierwszej próbie Rafał Blasczok uplasował się na 1. pozycji, a w drugiej był 1. (572 pkt, w tym w jednej z serii uzyskał komplet 100 pkt). Postęp zanotował też jego młodszy kolega Jerzy Pietrzak. Syn czołowego przed laty polskiego strzelca z Wisły, także Jerzego Pietrzaka, najpierw był 3., a później 2. (tylko punkt za zwycięzcą). W łącznym rankingu imprezy (liczyła się suma punktów z obu rund zasadniczych) to Pietrzak był 1., a Blasczok 2.

W karabinie z dobrej strony pokazali się przedstawiciele HTS LOK Kraków. Wśród seniorek Izabella Twardosz w strzelaniu w pełnej formule była 3., a w kolejnej próbie okazała się już, z wynikiem 412,1 pkt, najlepsza (w klasyfikacji całej imprezy wywalczyła 3. lokatę). W juniorach brylował Mateusz Zych, zajmując 1. i 2. miejsce. W tym drugim przypadku miał identyczny wynik, 600,1 pkt, jak Szymon Matuszewski (Agat Złotoryja), z którym przegrał też w klasyfikacji generalnej.