Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Piknik Naukowy w Sądeckim Elektryku

Piknik Naukowy w Sądeckim Elektryku

Roboty królowały na tegorocznym Pikniku Naukowym w Sądeckim Elektryku. Maszyny stertowane przez telefony, czy tablety zbudowali uczniowie.
Roboty młodych konstruktorów służą nie tylko do zabawy. Niektóre urządzenia mogą np. przewozić, czy przenosić małe przedmioty. Ciekawe urządzenie skonstruował m.in. Arkadiusz Orzeł. W dużym skrócie zbudował miniaturową wersje Segwaya, który może być sterowany dzięki aplikacji na telefonie.

Natomiast Kacper Krzyżak wraz z dwoma kolegami, Łukaszem Musiałem i Arkadiuszem Klimkiem, zbudowali automatyczny podajnik.
Urządzenie może wyciągać z szafy produkt, który użytkownik wybrał na komputerze. Jak podkreślają młodzi ludzie, takie urządzenia to nie nowość, bo już funkcjonują w magazynach, czy aptekach. Chłopcy szukali jednak prostszych i tańszych rozwiązań przy budowie takich maszyn.

Największym jednak zainteresowaniem wśród uczestników imprezy cieszyło się interaktywne lustro pomysłu Patryka Wolaka. Służy ono nie tylko do przeglądania się, ale także wyświetla wiadomości i informacji o pogodzie. Także podczas porannej toalety np. myjąc zęby, każda osoba może sprawdzić co dzieje się w sieci.

Była to już szósta edycja Pikniku Naukowego w sądeckim elektryku, który promuje młodych wynalazców.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się