Ostre strzelanie piłkarzy Garbarni na Suchych Stawach

Jerzy Filipiuk
W Garbarni Kraków nadal trwają testy zawodników
W Garbarni Kraków nadal trwają testy zawodników Andrzej Banaś
W sparingowym meczu piłkarskim IV-ligowy Hutnik Kraków przegrał na własnym boisku z II-ligową Garbarnią Kraków 0:6. Dla gospodarzy był to pierwszy, a dla gości drugi (wcześniej 1:1 u siebie ze Stalą Rzeszów) sprawdzian przed nowym sezonem. Grano trzy razy po 30 minut.

Przez ponad godzinę gra była w miarę wyrównana. Hutnicy w tym okresie wypracowali sobie kilka sytuacji strzeleckich (dwie Kamil Sobala, po jednej Michał Guja i Krzysztof Świątek), ale nie potrafili ich wykorzystać. W ostatniej tercji dominowali goście, zdobywając aż cztery gole. Gospodarze zrewanżowali się tylko lobem Mateusza Kotwicy w poprzeczkę.

W Hutniku testowani byli Michał Barnaś (Cracovia) i Patryk Górski (AP Zielonki) oraz juniorzy: Grzegorz Antolak, Grzegorz Fundament i Oskar Lejda.

- Do wyniku nie przywiązuję zbytniej wagi. Graliśmy odważnie w ataku, tak jak zamierzamy to czynić w lidze. Cztery gole straciliśmy po stałych fragmentach gry – po dwóch rzutach wolnych i rożnych. Wiemy więc, na co mamy zwrócić uwagę podczas treningów. Mecz był dobrym sprawdzianem, by zobaczyć, jak reaguje nasza obrona w starciu z dobrze wyszkolonymi rywalami – powiedział trener Hutnika Leszek Janiczak.

W Garbarni po raz pierwszy testowani byli Jakub Ptak (Wisła Kraków), Bartosz Czarnecki, Eryk Ceglarz (obaj Cracovia II) i Dominik Maluga (Puszcza Niepołomice; ostatnio na wypożyczeniu w Cosmosie Nowotaniec). Swego pierwszego gola w drużynie „Brązowych” zdobył Arkadiusz Garzeł, były zawodnik m.in. Hutnika, ostatnio grający amatorsko w Anglii. Nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z Garbarnią, ale ma to uczynić w przyszłym tygodniu. W zespole gości wystąpił też Łukasz Kędziora, też były gracz drużyny z Suchych Stawów.

- Myślę, że nasza gra wygląda coraz lepiej. Mogła się podobać szybkość i agresja zawodników. Strzeliliśmy sześć bramek, a mogliśmy więcej, bo dwie świetne sytuacje miał Serafin. Oczywiście jest parę elementów do poprawy. Mamy na przykład problem z organizacją gry w defensywie, gdy nie udaje się nam odebrać piłki rywalowi. Dlatego musimy nadal ciężko pracować – podkreślił szkoleniowiec Garbarni Mirosław Hajdo.

Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków 0:6 (0:2, 0:0, 0:4)

Bramki: 0:1 Kalemba 9, 0:2 Garzeł 11, 0:3 Kitliński 63, 0:4 Kitliński 67, 0:5 Ogar 83, 0:6 Ceglarz 87.

Hutnik: Siwiecki – Makuch, Bienias, Antoniak, Byrski – Król, Tyrpuła, Guja, Świątek, Kotwica – Sobala oraz Fundament, Barnaś, Lejda, Kołakowski, Wiatr, D. Serafin, Wiśniewski, Antolak, Górski.

Garbarnia: do 45 minuty: Ptak, Garzeł, Kalemba (31 Moskal), Borovicanin – Liput (31 Czarnecki), Pietras, Kostrubała, Wójcik – P. Serafin, Siedlarz; od 46 minuty: Cabaj – Mistrzyk, Moskal (61 Łukasik), Kędziora, Górecki – Maluga, Masiuda, Czarnecki (61 Kitliński), testowany – Ceglarz, Ogar.