Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od ćwierćwiecza leczą urazy i dbają o rehabilitację pacjentów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Iwona Krzywda
Iwona Krzywda
Podczas jubileuszu nagrodzono także wieloletnich pracowników KCR
Podczas jubileuszu nagrodzono także wieloletnich pracowników KCR fot. Adam Wojnar
Wydarzenie. Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii obchodzi 25. rocznicę rozpoczęcia swojej działalności.

Z okazji srebrnego jubileuszu, uroczystą galę zorganizowano w sąsiadującej ze szpitalem Willi Decjusza. Wzięli w niej udział obecni i byli pracownicy Centrum, przedstawiciele lokalnych władz oraz zaprzyjaźnieni z ośrodkiem medycy.

Autor: Iwona Krzywda
Za swoją działalność na rzecz małopolskich chorych, placówka została uhonorowana Medalem Województwa Małopolskiego „Polonia Miror” oraz odznaką „Honoris Gratia” przyznawaną przez prezydenta Krakowa. „Honoris Gratia” trafiła także do prof. dr. hab. med. Bogusława Frańczuka - pierwszego dyrektora KCR.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii przez 25 lat swojej pracy urosło do rangi jednego z najważniejszych tego rodzaju szpitali w Polsce. Lecznica należy do liderów pod względem liczby wykonywanych rokrocznie zabiegów wszczepiania protez stawów kolanowych i biodrowych. - Zaczynaliśmy od rehabilitacji, później rozszerzyliśmy swoją działalność o ortopedię. Udało nam się zagospodarować wszystkie siedem budynków starych koszar na terenie Woli Justowskiej, które dziś służą naszym pacjentom - mówi Teresa Zalewińska-Cieślik, dyrektor placówki.

Obecnie Centrum dysponuje 110 łóżkami szpitalnymi. Każdego roku na jego oddziałach jest leczonych 2,5 tys. chorych, kolejnym 25 tys. porady udzielane są w trybie ambulatoryjnym.

Od sześciu lat placówka współpracuje również z Oddziałem Klinicznym Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego. Wspólnie z zespołem prof. dr. hab. med. Aleksandra Skotni-ckiego zatrudnieni w KCR specjaliści przeprowadzają zabiegi u osób chorujących na hemofilię, które narażone są na trudne do zatamowania krwawienia.

- Jesteśmy jedynym szpitalem w Polsce wykonującym tak wiele tego rodzaju operacji. Wcześniej chorzy na hemofilię operowani byli jedynie pojedynczo, w tej chwili przyjeżdżają do nas z całego kraju - podkreśla dyrektor Cieślik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski