Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Nowe znaki przy al. Róż ukrócą złe parkowanie [WIDEO]

Nowe znaki przy al. Róż ukrócą złe parkowanie [WIDEO]

1/2

(© Fot. radio NH)

Nowe oznakowanie pozwala parkować tylko w miejscach wyznaczonych
Nowa Huta. Po naszej interwencji strażnicy miejscy zwrócili się do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o wprowadzenie strefy zamieszkania przy wjeździe w aleję Róż od strony pl. Centralnego. Dzięki temu oznakowaniu kierowcy nie będą już zostawiać samochodów na reprezentacyjnym deptaku między os. Centrum B iC.
Znak strefy zamieszkania właśnie stanął przy wjeździe na Al. Róż. Dzięki temu deptak wreszcie stanie się miejscem wyłącznie dla mieszkańców, a nie ogromnym parkingiem. Samochód będą tu mogli zostawić jedynie uprawnieni m.in. klienci i pracownicy banku czy taksówkarze i to wyłącznie na miejscach do tego wyznaczonych.


Autor: Marzena Rogozik


- Podczas patrolowania sprawdzimy, czy kierowcy stosują się do nowych znaków - zapewnia Marek Anioł ze straży miejskiej. Za parkowanie niezgodne z prawem strażnicy mogą pouczyć kierowcę, wręczyć mu mandat lub skierować przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Większość mieszkańców jest zadowolona z uwolnienia alei do aut, ale są i tacy, którzy narzekają, bo w rejonie pl. Centralnego brakuje miejsc parkingowych. ZIKiT przymierza się do budowy kolejnych na al. Przyjaźni, ale to jeszcze potrwa.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się