Niepołomice. „Policzą” azbest w całej gminie

Niepołomice. „Policzą” azbest w całej gminie

Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Ruszają - od dzisiaj - prace związane z aktualizacją inwentaryzacji wyrobów zawierających szkodliwy azbest. Kontrole będą prowadzone w całym mieście i wszystkich sołectwach.
Na zlecenie gminy Niepołomice inwentaryzację wykonuje firma Laboratorium Wiedzy - Doradztwo Opracowania Szkolenia z Rudnika.

Jej pracownicy - wyposażeni w imienne upoważnienia, z numerem dowodu osobistego, wydane przez burmistrza Niepołomic - rozpoczną od 26 lipca wizyty w gospodarstwach domowych w całej gminie. Sprawdzą, czy na posesjach znajdują się eternitowe dachy, budynki z płyt azbestowo-cementowych bądź inne obiekty zawierające szkodliwy dla zdrowia materiał.

Sprawdzanie posesji powinno zakończyć się do 31 sierpnia. - Pracownicy firmy określą stan przydatności wyrobów zawierających azbest do dalszej eksploatacji, a także zaktualizują obecną liczbę wyrobów zawierających azbest na terenie gminy - informuje Maciej Maderak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Niepołomicach.

Urzędnicy proszą mieszkańców o umożliwienie przeprowadzenia inwentaryzacji i pomoc w prowadzeniu „azbestowych” oględzin na nieruchomościach. Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska (tel. 12/250-94-01, 12/250-94-06).

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 14. "Biber"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama