Niepołomice. Ambitny plac budowy

Niepołomice. Ambitny plac budowy

Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Remont szkolnych wnętrz ma być superszybki
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Jolanta Białek

Ruszyła przebudowa SP im. Kazimierza Wielkiego. Zakres robót jest bardzo duży, a czasu na ich wykonanie niewiele.
Z zewnątrz siedziba podstawówki wygląda tak, jak zawsze. Ale wnętrze budynku to wielki plac budowy. Inwestycja warta prawie 3,3 mln zł ruszyła kilkanaście dni temu. Prace trwają od piwnic po dach. Jak mówią pracownicy remontującego szkołę konsorcjum CEZ ESCO Polska i Hydrochem DGE - równolegle z robotami budowlanymi prowadzone są prace z branż elektrycznej i hydraulicznej. Rozpoczęto już także modernizację centralnego ogrzewania.

Inwestycja obejmuje też m.in.: gruntowany remont sanitariatów, wymianę podłóg w niektórych pomieszczenia, renowację części szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych oraz roboty w sali gimnastycznej (m.in. wymiana okien i montaż nowego oświetlenia).

Cała piwnica oświatowego budynku, gdzie było do tej pory kilka sal lekcyjnych, zmieni się po remoncie w szkolną szatnię. Powstaną także pracownie chemiczne i biologiczne oraz inne sale lekcyjne potrzebne uczniom przyszłych klas siódmych i ósmych. W ramach tych prac wykonana zostanie również termomodernizacja oświatowego budynku. Ponadto obiekt zostanie wyposażony w pompy ciepła i ogniwa fotowoltaiczne.

Prace - przynajmniej te wewnątrz budynku - muszą zostać zakończone przed wrześniowym powrotem uczniów do szkoły. Termin finału tej inwestycji nazwano „bardzo ambitnym” już podczas podpisywania umowy na wykonanie przedsięwzięcia. - Tempo prac jest od początku bardzo szybkie. Wszystko wskazuje na to, że uda się zakończyć je w terminie - uważa burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Modernizacja SP to część większego projektu, na który Niepołomice otrzymały 2 mln zł unijnej dotacji. W ramach tego zadania ocieplenie, pompy ciepła i ogniwa fotowoltaiczne dostaną (w 2018 roku) także siedziby Zespołu Szkół i gimnazjum.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znów zła Unia dała kasę.

  ha ha ha ha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  brrrrr. Jaka ta Unia zła. Pisowcy nie powinni posyłać swoich pociech do tej szkoły. No jak?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama