Nagrodzą aktywnych strażaków ochotników

Nagrodzą aktywnych strażaków ochotników

Marzena Rogozik

Dziennik Polski 24

Nagrodzą aktywnych strażaków ochotników
Inicjatywa. Do 28 lutego krakowscy strażacy ochotnicy mogą zgłaszać swoje projekty i inicjatywy społeczne, które wymyślili i realizowali sami, z samorządami, innymi organizacjami, albo lokalnymi przedsiębiorcami.
Nagrodzą aktywnych strażaków ochotników
Strażacy są bardzo aktywni, zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie często to właśnie przy remizie OSP toczy się życie towarzyskie, kulturalne czy artystyczne. Powstają przy nich orkiestry, drużyny sportowe, zespoły artystyczne, grupy teatralne, a nawet kluby czy sale komputerowe z dostępem do internetu.

- To właśnie remiza jest przeważnie pierwszym zalążkiem pewnych działań i skupia wokół nich lokalne społeczności. Dlatego takie inicjatywy są potrzebne, ważna jest praca u podstaw, edukowanie, pokazywanie, inspiracja - mówi prof. Artur Krajewski, jeden z jurorów oceniających projekty.

Ogólnopolski konkursu na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych i samorządów „Floriany” ma promować OSP, pokazywać w jaki sposób mogą się rozwijać i integrować lokalną społeczność.

Do konkursu można zgłaszać ciekawe inicjatywy, które strażacy prowadzili w 2015 i 2016 roku. Będą one nagradzane w 11 kategoriach konkursowych, takich jak m.in.: bezpieczeństwo; edukacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych; ochrona środowiska; kultura i tradycja; sport i rekreacja; integracja społeczna i międzynarodowa; aktywizacja seniorów i łączenie pokoleń.

Strażacy mogą zgłaszać do nagrody też najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców. Wszystkie projekty będzie oceniać jury, które wybierze najciekawsze inicjatywy. Na zwycięzców czekają statuetki „Florianów” oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Dla strażaków ochotników zostaną też zaplanowane warsztaty i panele szkoleniowe. Ich terminy zostaną podane wkrótce.

Zgłoszenia projektów przyjmowane są do 28 lutego. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: floriany.pl.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama