Myślenice. Plan dla plant: reaktywacja

Myślenice. Plan dla plant: reaktywacja

Katarzyna Hołuj

Dziennik Polski 24

Festiwal „Jazz nad Rabą” pomimo zaskoczenia wielu osób nie odbył się nad rzeką, ale na plantach. I był to wybór trafiony!
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Katarzyna Hołuj

Park Jordana, nazywany też miejskimi plantami, zyskuje nowe oblicze. Nie za sprawą rewitalizacji, jaką przeszedł kiedyś park miejski na Zarabiu, ale tego, że po latach kiedy nie działo się tam nic, albo bardzo mało, zaczyna być coraz ważniejszy w życiu kulturalnym miasta.
Lato w Myślenicach zainaugurowano festiwalem jazzowym „Jazz nad Rabą”, który odbył się właśnie na plantach, choć nazwa mogła sugerować, że jazzmani zjadą nad rzekę, najpewniej na Zarabie. Właśnie ta dzielnica kojarzy się najmocniej z wypoczynkiem, zabawą przy muzyce. Nie bez powodu.

To tam odbywają się Dni Myślenic (teraz nazywanych Myślenickim Festiwalem Lata), a dawniej funkcjonowało tam tzw. koło, miejsce niezwykle popularne nie tylko wśród myśleniczan, ale także mieszkańców Krakowa, którzy przyjeżdżali tu tzw. zieloną linią. W niedawno wydanej książce „Myślenice we wspomnieniach mieszkańców” można znaleźć wiele opowieści o tym miejscu, gdzie występował m.in. Mieczysław Fogg.

Pozostało jeszcze 83% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama