Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Muzyczna matura Justyny Zawiślan

Muzyczna matura Justyny Zawiślan

Muzyczna matura Justyny Zawiślan Muzyczna matura Justyny Zawiślan

(© Stanisław Śmierciak)

Zabrzmiały, grane na skrzypcach, klasyczne kompozycje Vivaldiego, Thelemanna i Mozarta, a także niemal szalone utwory jazzowe. Recitalem w Nowosądeckiej Małej Galerii swoją muzyczną maturę zdawała Justyna Zawiślan.
Recitalem w Nowosądeckiej Małej Galerii, dosłownie pękającej w szwach od publiczności, swoją muzyczna maturę zdawała Justyna Zawiślan.

Utalentowana sądeczanka to absolwentka nie tylko klasy skrzypiec Krzysztofa Michalika w sądeckiej Państwowej Szkole Muzycznej II Stopnia im. Fryderyka Chopina, ale również I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza, gdzie uczęszczała do klasy o profilu matematycznym i z sukcesami występowała w Festiwalach Młodych Talentów.

Właśnie dlatego po wspaniałym koncercie odbierała gratulacje od dwóch dyrektorów: Witolda Buszka (Szkoła Muzyczna) i Aleksandra Rybskiego (LO im. Długosza). Było gromkie "Sto Lat" od koleżanek i kolegów.

Scenerię koncertu stanowiły piękne fotografie dokumentujące wcześniejsze koncerty Justyny z jej własnym zespołem jazzowym.

W koncercie utworów muzyki klasycznej młodej skrzypaczce towarzyszyła na fortepianie Marzena Popławska, znana melomanom jako wirtuoz klawesynu.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

lol

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lol (gość)  •

lol

odpowiedzi (0)

skomentuj