Multimedialna podłoga

Multimedialna podłoga

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Oświata. Rodzice wszystkich dzieci z gminy Skawina mogli znaleźć miejsca w przedszkolach. Maluchy z Woli Radziszowskiej będą korzystały z historycznego, choć nowoczesnego budynku.
Na ukończeniu jest budowa wspaniałego placu zabaw

Na ukończeniu jest budowa wspaniałego placu zabaw ©Ewa Tyrpa

Problem braku wolnych miejsc w przedszkolach dotyka prawie wszystkie gminy. Pogłębił się, gdy rząd wycofał się z obowiązkowej nauki w pierwszych klasach sześciolatków i zobowiązał samorządowców do przyjęcia do przedszkoli trzyletnich dzieci. - Zrobiliśmy bardzo dużo, aby każde dziecko mogło uczęszczać do przedszkola. Wiemy, że nie wszystkie mogły znaleźć miejsca w wybranych przez rodziców placówkach, ale stworzyliśmy szanse poprzez otwarcie dodatkowych oddziałów przedszkolnych w szkołach i dodatkowego naboru do przedszkola przy ul. Hallerów- informuje Paweł Kolasa, burmistrz Skawiny.

Do szkolnych placówek nie było chętnych. - Rodzice wybierali miejsca jak najbliżej domu lub pracy i nie czekając na dodatkową rekrutację, zapisali dzieci do niepublicznych przedszkoli lub znaleźli dla nich opiekunów - mówi Marek Marzec, kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta i Gminy. W zeszłym roku do niepublicznych przedszkoli uczęszczało 260 dzieci. Należy się spodziewać, że w tym będzie więcej.

Pozostało jeszcze 68% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama