Młodzi judocy Wisły Kraków na podium w bocheńskiej kopalni

Jerzy Filipiuk
Archiwum sekcji judo Wisły Kraków
Sześć medali zdobyli judocy Wisły Kraków podczas XX międzynarodowego turnieju dzieci i młodzików, który odbył się w Kopalni Soli w Bochni.

Na pięciu matach rywalizowało 509 zawodniczek i zawodników z 74 klubów z 10 krajów. Gościem honorowym imprezy był znakomity przed laty judoka, dwukrotny mistrz świata, mistrz Europy i trzykrotny olimpijczyk, Rafał Kubacki.

W turnieju drużynowym młodzików Wisła zajęła drugie miejsce. Pokonała zespół z Martina (Słowacja) i Kijowa po 3:2, a w finale uległa ekipie gospodarzy, MOSiR Bochnia 1:4.

W drużynie Wisły wystąpili: Karol Kowalski, Jan Barwacz, Szymon Kok, Michał Adamczyk, Piotr Szczepaniak, Wojciech Gawęda i Bartłomiej Chmiel.

W turnieju indywidualnym młodzik Barwacz zdobył srebrny medal w kat. 46 kg. W finale stoczył bardzo zacięty pojedynek, ostatecznie przegrywając ze swym rywalem dopiero po dogrywce.

Wśród dzieci złoto wywalczył Piotr Woźniak, srebro Wiktor Skrobiszewski (obaj w kat. 60 kg), a brąz Franciszka Kobylańska (52 kg) i Paweł Bukowiec (55 kg).