Łącko. Gwiazdy na jubileuszu Szkoły Muzycznej [ZDJĘCIA,...

Łącko. Gwiazdy na jubileuszu Szkoły Muzycznej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Stanisław Śmierciak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Łącko. Gwiazdy na jubileuszu Szkoły Muzycznej [ZDJĘCIA, WIDEO]
1/32
przejdź do galerii

©Stanisław Śmierciak

Znakomity polski pianista Marek Szlezer, po sobotnim recitalu w Kolonii w niedzielę o godz. 15 lądował na lotnisku w podkrakowskich Balicach, a już o godz. 17 usiadł do fortepianu w Łącku, by grać na koncercie z okazji 10-lecia tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej.
Światowej sławy pianista grał na znakomitym włoskim instrumencie Fazioli specjalnie na tę okazje przywiezionym do Łącka. Tak jak w Carnegie Hall czy St Martin-in-thefilds, interpretował utwory Chopina.

W hali sportowo widowiskowej, gdzie odbywała się gala, grali także inni artyści o światowej sławie zaroszeni do Łącka przez dyrektora szkoły Stanisława Strączka. Pułkownika, doktora habilitowanego, który od lat jest pierwszym kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, czyli sławnych Podhalańczyków.


Owacjami na stojąco nagradzała publiczność także występy: saksofonisty Arkadiusza Bara, skrzypka Mariusza Monczaka, duetu Oriana Masternak (skrzypce) i Maria Dutka (altówka),harfistki Elżbiety Bakalarz, a także pianistek Klaudii Syjud i Anny Drożdż.

Koncert prowadzili: Agata Stojewska i Janusz Michalik.

Jak przystało na okrągły jubileusz placówki kształcącej muzyków były podziękowania od władz i lokalnej społeczności, która od wielu dziesięcioleci bardzo ceni muzykę.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama